ЦСКА и Лудогорец не се победиха в първи мач от

...

ЦСКА изпусна да бие 10 от Лудогорец за Купата

ЦСКА и Лудогорец не се победиха в първи мач от полуфиналите на Купата на България. На " Българска Армия " двата тима направиха 1:1.

" Червените " първи поведоха в резултата след попадение на Тиаго, само че Каули изравни. Шампионите играха съвсем половин час с човек по-малко откакто Текпетей бе изпъден с втори жълт картон.
Снимка: БГНЕС  ЦСКА изпусна да бие 10 от Лудогорец за Купата
Мачът бе много оспорван, а съдията Волен Чинков на няколко пъти се оказа в екицентъра на събитията. Преди борбата, реферът бе атакуван с декларация от разградчани, което внесе в допълнение напрежение.

Срещата стартира внимателно за двата тима. След 10 минуту игра се стигна до първото противоречиво състояние в мача. Кайседо опитва да напредне, само че сред Вердон и Жосуе Са падна в наказателното поле, съдията Волен Чинков преценя, че няма мотив да отсъди дузпа.
Минута по-късно гостите бяха принудени да създадат промяна откакто нападателят Сотириу се контузи, а на негово място влезе Ману. След половин час игра се стигна до мощен удар на Текпетей, топката тупна подло пред Бусато, само че стражът я улови.

Малко по-късно се стигна до нова опция. Мазику центрира, само че Кайседо от към 6-7 метра засече с глава и стреля право във вратаря. Кахлина нямаше по какъв начин да сгреши и улови топката.

През втората част пристрастеностите взеха връх.

В 53-ата минута Ману, който получи отляво, напредна, само че Турицов опита да избие от краката му в наказателното поле. Нидерландецът падна. Останаха подозрения за дузпа, само че Волен Чинков не отсъди такава.
В 60-ата минута, Синклер подхвана обещаваща контраофанзива. Текпетей го фаулира и получи втори жълт картон като играчът на Лудогорец бе изпъден. Малко по-късно на терена се появи някогашният състезател на ЦСКА Кирил Десподов.

В 78-ата минута ЦСКА удари. Йомов проби по фланга вдясно, подаде към Жеферсон, той откри в наказателно поле Тиаго, който овладя и със мощен удар стреля под гредата за 1:0.

Само пет минути по-късно гостите дадоха отговор Десподов центрира от фаул, Каули бе оставен напокрит на задната греда и несмущаван изравни.
Източник: fakti.bg