ЦСКА 1948 се справи с гостуващия Ботев Пловдив и го

...

ЦСКА 1948 изтръпна за миг, но победи Ботев Пловдив

ЦСКА 1948 се оправи с гостуващия Ботев Пловдив и го победи с 2:1. С триумфа „ алените “ събраха 51 точки и не престават да държат решително третата позиция. ЦСКА е първи с 63, втори е първенецът Лудогорец с 59. Пловдивският отбор е надалеч обратно на 10-то място с 27 пункта.

Възпитаниците на Тодор Янчев означиха и двата си гола през първата част. Светослав Диков бе прецизен още в 16-ата секунда, а Бирсент Карагарен удвои малко преди почивката. В края на срещата Абдулайе Траоре върна един гол за „ жълто-черните “, правейки резултата 2:1.

Само 16 секунди бяха нужни на ЦСКА 1948 да открие. Наглед неопределено дълго подаване бе подценено от защитата в жълто и черно, зад която изскочи Светослав Диков. Таранът овладя паса, преодоля Ханкич и прати топката в опразнената врата за 1:0.

В 17-ата минута Диков се отскубна за повторно от пловдивската отбрана, само че този път подаде на Русев. Крилото стреля диагонално, само че се получи рикошет, след който топката излезе в корнер.

В идната атака Изстрел на Парвиз Умарбаев от границата на наказателното поле бе отразен с тъга от Хидайет Ханкич. От произлезлия ъглов удар Диков засече с глава центрирането, само че откри напречната греда над Хидайет Ханкич. При добавката Чочев бе навреме блокиран.

Три минуит преди края на полувремето Елитон с глава отклони центриране от десния фланг, само че към метър го раздели от попадение за 2:0.

" Червените " удвоиха своя задатък тъкмо преди почивката. Стив Фуртадо получи топката на по-необичайна позиция в центъра и откри Русев на границата на пеналта. Крилото стреля, само че Ханкич избави - при добавката Карагарен прати топката във вратата - 2:0.

Четвърт час след началото на второто полувреме Ботев стигна до първия си късмет - Антоан Бароан се завъртя и излъга Елитон, след което стреля рисково. Нападателят обаче прати топката в центъра на вратата, където бе Даниел Наумов.

Десетина минути след това Сидклей парира удар от близко на влезлия от пейката Траоре. В последната от постоянните 90 минути Ивайл Чочев пропусна да направи 3:0 на полупразна врата.

В добавеното време на срещата Абдулай Траоре препарира Даниел Наумов с удар от към 20 метра - 2:1.

В самия завършек на мача Траоре можеше да донесе и точката за своите, само че ударът му мина до левия дирек на Наумо.