ЦСКА 1948 победи Царско село с 2:0 като гост в

...

Очаквано и устойчиво Царско село се превръща в боксовата круша на efbet Лига

ЦСКА 1948 победи Царско село с 2:0 като посетител в първи мач от 22-ия кръг в родната efbet Лига. Гостите откриха резултата посредством резервата Мартин Тошев в 72-ата минута, а в последната Ангел Бастунов оформи крайния резултат. Малко преди второто попадение възпитаниците на Николай Киров остана в понижен състав, откакто Симеон Петров бе изпъден с втори жълт и надлежно червен картон.

С успеха ЦСКА 1948 се изкачи на деветата позиция с актив от 25 точки, до момента в който " царете " остават последни и към момента нямат победа при новия треньор Андреа Сасарини. Те изгубиха поредно от Берое, Локомотив (Пловдив) и през днешния ден от ЦСКА 1948, като единствено Ботев (Враца) може да им оспори наградата " боксовата круша " на efbet Лига.

Двата отбора стартираха в положително движение дуела и не губеха време да се разузнават в началните минути. Още във 2-ата минута гостите стигнаха до първата опция, откакто Галин Иванов центрира от ъглов удар в наказателното поле, където Симеон Петров с глава стреля около левия непряк дирек.

Възпитаниците на Николай Киров задържаха дълготрайно топката в половината на противника. В първите минути доста дейни бяха фланговите бранители на ЦСКА 1948 Реян Даскалов и Лазар Марин, само че центриранията им в наказателното поле нямаха триумф.

В 12-ата минута ЦСКА 1948 бе покрай попадение. Галин Иванов центрира остро от фаул в наказателното поле, където Алекс Колев бе оставен непокрит, само че последвалият му изстрел срещна напречната греда.

Шест по-късно гостите стигнаха до ново чудесно състояние. Алекс Колев получи зад тила на отбраната, след което овладя, само че ударът му мина над вратата.

Последваха равностойни минути, в които дейностите на терена се развиваха най-вече в централната част на терена. В 29-ата минута Ивайло Чочев подаде към Галин Иванов, който залъга противник на границата на наказателното поле, след което бе затворен от трима футболисти на " царете " и не съумя да нанесе удар към вратата на Гуидо Гериери.

В 31-ата минута ЦСКА 1948 сътвори нова заплаха. Георги Русев остана самичък против вратаря на домакините. Крилото реши да подава на далечната греда, където Галин Иванов от сложна позиция върна топката в дребния пеналт, където пред погледа на Алекс Колев и Русев Гуидо Гериери уверено улови.

Пет минути по-късно Алекс Колев нанесе изстрел от отдалеченост, пращайки топката рисково около левия непряк дирек. В 43-ата минута Ивайло Чочев също нанесе добър удар от 25 метра, който оптимално затрудни Гуидо Гериери, откакто топката тупна пред него, само че италианският вратар внимаваше и улови.

На почивката треньорът на Царско село направи две промени включвайки в игра Реди Каса и Давиде Масела на местата на Айуб Батас и Андрей Йорданов.

Домакините стартираха нападателно втората част, само че в първите минути не съумяха да застрашат вратата на Даниел Наумов. В идващите минути играта бе постоянно накъсвана след осъществяването на промени в двата състава и нарушавания.

В 62-ата минута влезлият като запаса Мартин Тошев можеше да открие резултата, откакто овладя на границата на наказателното поле и стреля в долния ляв ъгъл, само че прати топката около гредата.

Две минути по-късно домакините сътвориха първата си по-сериозна заплаха. Реди Каса получи в наказателното поле и стреля в долния ляв ъгъл, само че Даниел Наумов се намеси уверено и мазета в ъглов удар. Гостите дадоха отговор с добра офанзива по левия фланг, която приключи с центриране на Лазар Марин в наказателното поле, където Алекс Колев нанесе удар с глава, само че право в ръцете на Гуидо Гериери.

В 72-ата минута ЦСКА 1948 откри резултата. Георги Русев задържа чудесно в наказателното поле, след което центрира на далечната греда, където Мартин Тошев стреля с глава, Гуидо Гериери игра с топката в опит да отрази, само че топката влетя зад голлинията.

Десет минути по-късно " царете " можеха да изравнят, само че Николай Николаев стреля неопределено от добра позиция. В 87-ата минута гостите останаха с 10 души, откакто Симеон Петров получи втори жълт и надлежно червен картон за нарушаване против Седрик Каламбо в центъра на терена.

В последната минута от постоянното време гостите осъществиха и второ попадение. Галин Иванов задържа чудесно и подаде към Ангел Бастунов в наказателното поле, Младокът се освободи превъзходно от Николай Николаев и невъзмутимо оформи крайния резултат.
Източник: fakti.bg