ЦСКА 1948 дебютира с поражение в европейските клубни турнири. Червените“

...

ЦСКА 1948 загуби с 0:1 от ФКСБ при дебюта си в Европа

ЦСКА 1948 дебютира с проваляне в европейските клубни шампионати. „ Червените “ изгубиха от румънския ФКСБ с минималното 0:1 в мач от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите.

Единственото попадение на „ Васил Левски “ осъществя Флоринел Коман в 28-ата минута, а в 70-ата срещата бе прекратена за малко поради токов удар на Националния стадион.

Проблемът бе решен за по-малко от 10 минути, само че по-големият за момчетата на Атанас Рибарски беше, че те пропуснаха няколко чисти обстановки и в последна сметка изгубиха първия си дуел на интернационалната сцена.

В началото на срещата вратарят им Даниел Наумов отрази удари на Адриан Шут и Александру Бълуца, а за " алените " неакуратен бе Стоян Стоичков.

Младокът напредна по лявото крило и стреля диагонално, само че топката мина около страничната греда.

В ответната офанзива румънските " армейци " откриха резултата. Капитанът им Дариус Олару получи подаване по лявото крило и центрира ниско в наказателното поле, където Наумов мазета топката, само че право към точката за дузпа.

Там я чакаше непокритият Флоринел Коман, който я прати в опразнената от стража мрежа за 1:0.

ЦСКА 1948 имаше по-добрите положения при започване на втората част, само че " алените " не съумяха да вкарат.

Първо вратарят Стефан Търновану отрази мощен удар на резервата Антонио Вутов, а по-късно Елитон стреля с глава над напречната греда на гостите от Румъния.

В 70-ата минута срещата бе спряна поради токов удар и продължи в 77-ата.

В 84-та Бирсент Карагарен центрира на далечна греда за Симеон Петров, който пък обърна още веднъж играта с пас с глава за непокрития Антонио Вутов.

Топката обаче мина малко над скочилия високо халф на " алените " и той не съумя да стреля с глава към вратата на румънците.

Секунди по-късно още веднъж Карагарен подаде в наказателното поле за Талис, чийто удар по земя бе прецизен, само че уловен от Търновану.

Заради проблемите с осветлението на " Васил Левски " основният арбитър Лука Пайрето от Италия назначи 9 минути добавено време.

ЦСКА 1948 обаче не съумя да стигне до равнене и гостува в Румъния идната седмица с гол пасив.

ЦСКА 1948 – ФКСБ 0:1
0:1 Флоринел Коман (28)

СТАРТОВ СЪСТАВ:

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 24. Ерденис Гурища, 87. Симеон Петров, 5. Елитон (к), 4. Мики Орачев, 22. Реян Даскалов, 21. Емил Ценов, 10. Георги Русев, 13. Стоян Стоичков, 8. Педриньо, 9. Видар Кяртансон;

Треньор: Атанас Рибарски;

ФКСБ: 32. Щефан Тарновану, 23. Овидиу Попеску, 5. Джойским Дава, 6. Денис Харуц, 33. Ристо Радунович, 25. Александру Балуца, 8. Адриан Сут, 27. Дариус Олару (к), 98. Андрей Кордеа, 9. Андреа Кампаньо, 7. Флоринел Коман;

Треньор: Елиас Хараламбус;
Източник: dnesplus.bg