Втори триумф за червените в дербито в рамките на 20

...

ЦСКА бързо уби интригата и пак не прости на Левски

Втори успех за " алените " в дербито в границите на 20 дни
ЦСКА завоюва второ следващо Вечно дерби против Левски - 3:1 на националния стадион в София.

" Червените " на Стамен Белчев повториха триумфа със Нестор Ел Маестро (2:0), като надделяха огромния зложелател и след разделянето на шампионата в челна шестица.

Така сезонът ще приключи с два триумфа на ЦСКА и едно тъждество във безконечните дербита. Днешният успех за " армейците " стана вероятен след вихрено първо полувреме с три гола - на Улаус Скаршем, Джонатан Линдсет и Марселиньо Кареасо. През втората част Левски заигра надалеч по-добре, само че съумя да върне единствено един гол посредством Асими Фадига.

Така Стамен Белчев продължи да е доста сполучлив против " сините ", а неговият отбор събра актив от 66 точки и поведе с четири на Черно море в борбата за второто място. " Моряците " в недеял одобряват Локомотив Пловдив. Именно пловдивчани пък са съперника на Левски за четвъртото място. " Смърфовете " остават с една точка преднина (55 против 54), а разликата може да скочи на следващия ден.
 Снимка: Българска телеграфна агенция
Слабото показване на " сините " през първото полувреме и грубите неточности в отбрана са следващ камък в градината на Николай Костов, който надали ще е треньор на гранда след края на този сезон. Иначе дуелът за благополучие мина без конфликти сред агитките или рискова пиротехника, защото огромните буферни зони свършиха работа.

Стартът бе по-силен за " алените ", само че без особени рискове пред Пламен Андреев. В 14-ата минута Сейни Санянг от отбора на Стамен Белчев получи първия жълт картон. Малко по-късно Левски бе на сантиметри от гола. Джавар Ел Джемили стреля технично от воле, получи се лек рикошет и кълбото срещна страничната греда като че ли след интервенция и на Густаво Бусато. Още в идната офанзива Рикардиньо също бе покрай гола, като се оказа на стрелкова позиция от дребен ъгъл. Преодоля излезлит Бусато, само че ударът по земя мина настрана.
В 25-ата минута обаче ЦСКА откри резултата. Левски проспа пас към левия бек Санянг, който центрира остро към Каранга. Нападателят съобразително върна за  Улаус Скаршем и норвежецът разстреля Андреев за 1:0.

Интересните обстановки продължиха, а малко след гола можеше да се стигне до още един с норвежки създател. Джонатан Линдсет опита да трансферира технично Андреев, само че стражът се оправи и мазета в корнер. На тъч линията също бе забавно, защото Николай Костов получи жълт картон за митинг.
 Снимка: Bulphoto
В 35-ата минута вторият норвежки гол въпреки всичко стана факт. Скаршем беше изведен по прелестен метод зад отбраната. Спря се в наказателното поле и върна към сънародника си Линдсет, който също с доста мощен изстрел, само че по земя осъществя за 2:0.

Последваха няколко положителни изяви на Марин Петков в офанзива за " сините ", само че в отбрана те бяха потресаващи и позволиха трети гол в края на полувремето. Фабио Лима направи ужасяващо връщане към Пламен Андреев, а Марселиньо Кареасо открадна топката и по-късно вкара на празна врата.
Левски излезе да мие срама през второто полувреме и можеше да го направи, само че бе спрян от Густаво Бусато. Бразилецът първо избави мощен удар на Ел Джемили, а по-късно и на Патрик Мислович. В офанзивата се контузиха Санянг от ЦСКА и Петков от Левски, като двамата трябваше да бъдат наложително сменени. В едно от идващите набези на " сините " Брадли де Нойер направи значима интервенция пред гол линията и също предотврати сигурен гол на " сините ".

Бусато по-късно направи още едно избавяне, само че " сините " справедливо се разписаха в 61-ата минута. Цунами центрира от левия фланг, а на далечната греда резервата Асими Фадига засече от воле и вкара за 1:3. Отборът на Николай Костов сподели надалеч по-добра динамичност в този интервал.
Постепенно " алените " изравниха играта и пристигнаха обичайните минути на конфликти по терена, разногласия със съдията, смени и други спирания. Отборът на Стамен Белчев ловко задържаше топката и спря набезите към своята врата.

ЦСКА: Густаво Бусато, Тибо Виан, Браян Кордоба, Юрген Матай, Сейни Санянг, Амос Юга, Марселино Кареасо, Джонатан Линдсет, Улаус Скаршем, Матиас Фаетон, Фернандо Каранга,

ЛЕВСКИ: Пламен Андреев, Келиан ван дер Каап, Кристиан Димитров, Хосе Кордоба, Цунами, Карлос Охене, Патрик Мислович, Марин Петков, Фабио Лима, Джавад Ел Джемили, Рикардиньо
Източник: dnesplus.bg