ЦРУ изглежда да наеме нови китайски шпиони с видеоклипове в социалните медии
Централно разузнавателно управление на САЩ пусна два видеоклипа на китайски език в YouTube и други канали в обществените медии в акция за посеене на неверие измежду членовете на Китайската комунистическа партия и усилване на напъните за набиране на шпиони в Китай.
Американската разследваща организация разгласява видеоклиповете в платформите за обществени медии, в това число Instagram и Фейсбук, в четвъртък. Те са озаглавени „ Защо се свързах с Централно разузнавателно управление на САЩ: За да поема контрола над ориста си “ и „ Защо се свързах с Централно разузнавателно управление на САЩ: За по-добър живот “.
Този ход следва предходни старания да пусне видеоклипове на съветски език, с цел да упорства за елити в тази страна, които са недоволни от президента Владимир Путин и неговата пълномащабна инвазия в Украйна, с цел да станат разследващи активи за ЦИА. На китайски фарси и корейски, които предоставиха текстови указания за контакт с Американската разследваща организация.
But the new posts are the first videos in which narrators express concern about the Chinese political system — an...
Прочетете целия текст »




