Цигари на пазарна стойност от близо 30 милиона лева са

...
Цигари на пазарна стойност от близо 30 милиона лева са
Коментари Харесай

Откриха цигари за 30 млн. лв. в подземна нелегална фабрика край Хасково

Цигари на пазарна стойност от близо 30 милиона лв. са открити в разрушената от ГДБОП незаконна фабрика за произвеждане на цигари в село Момково край Хасково, оповестиха от прокуратурата.

Нелегалната фабрика за цигари край Хасково е атакувана на 9 юли от антимафиотите, а съгласно думите на представителят на основния прокурор Христо Кръстев, това е най-голямата „ черна “ манифактура за произвеждане на незаконни папироси, установявана в миналото на територията на България.



В най-голямата незаконна фабрика за произвеждане на цигари, разрушена от антимафиотите, е открита продукция на стойност 30 млн. лева

Нелегалното дружество за произвеждане на цигари се е помещавало в подземие върху повърхност от над 1000 кв. м. под кравеферма. До нея се доближава през замаскиран с фураж вход и благодарение на асансьор. Фабриката е оборудвана с голям брой машини на олща стойност няколко милиона лв. и съгласно вътрешния министър Даниел Митов, е фунционирала най-малко от 2-3 години.

В незаконната фабрика са открити над 102 милиона къса цигари на стойност 30 милиона лв. и материали за производството на още милиони папироси. Засега за 24 часа са арестувани притежателят на кравефермата и неговата снаха, като се търсят още четирима души, измежду които е непознат жител, разгласи шефът на ГДБОП Боян Раев.

Неофициално се твърди, че разрушената незаконна фабрика за цигари е била ръководена от лица, свързани с търсения от управляващите контрабанден необут Никола Николов – Паскал. Той беше арестуван преди няколко месеца в Белград, само че съда го пусна под домакински арест, а магистратите в Сърбия още не са се произнесли по делото за екстрадицията му в България.



Смята се, че търсеният Никола Николов - Паскал стои зад разрушената фабрика за цигари в село Момково.

До разбиването на фабриката се стига, откакто в ранните часове на 9 юли е бил открит тир с непозната регистрация в Генерал Тошево - оттова е почнало първото деяние по следствието. В тира са открити 9 палета с 324 мастърбокса или 16 200 стека цигари от разнообразни марки, който превозвал и перилни препарати.



След което са почнали и второто деяние по следствието. „ Много огромна компликация имахме за влизане в самото помещение - това е на 4 метра подземен и в него нямаше служащи. Има две пространства, в които има 10 кревати – в едното три, а в другото седем. Предполагаме, че броят на служащите е огромен. Количествата, създадени цигари са големи “, разясниха от прокуратурата. По-голямата част от цигарите са били за непознатия пазар.
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР