Централите в Маришкия басейн в момента не са конкурентноспособни заради

...
Централите в Маришкия басейн в момента не са конкурентноспособни заради
Коментари Харесай

Квотите за въглеродни емисии правят ТЕЦ-овете в Маришкия басейн неконкурентноспособни

Централите в Маришкия басейн сега не са конкурентноспособни поради заплащането на квотите за въглеродни излъчвания. Това съобщи ръководителят на съдружие " Миньори и енергетици дружно " Станимир Георгиев.

Той внесе декларация в националното заседание, обвързвана с митинга на енергетиците и миньорите против измененията в Закона за енергетиката.

По думите му въглищните централи могат да изградят съоръжения за хващане на въглероден диоксид . Според него това ще отвари опция пред централите за произвеждане на няколко съставния елемент, което ще ги направи съперници на енергийния пазар.

Георгиев уточни, че няма да се търси финансиране от страната. Той разясни, че парите за тези съоръжения могат да се обезпечат от ТЕЦ-овете.

Той акцентира, че битовите консуматори не са подготвени да излязат на свободния пазар на електрическа енергия. По думите му това е повода сдружението " Миньори и енергетици дружно " да упорства либерализацията на пазара на ток да бъде отсрочено до 2030 година

Днес енергетици и миньори се събират на протестно шествие в София.
 Топлоелектрическа централа
Топлоелектрическа централа " Марица-изток 2 " към този момент няма позволение за свръхзамърсяване

Това реши старозагорският съд
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР