Центърът на Филаделфия Джоел Ембийд се отличи с 26 точки

...

Джоел Ембийд блести при победа на Филаделфия над Финикс

Центърът на Филаделфия Джоел Ембийд се отличи с 26 точки и 11 битки, а Кели Убре-младши вкара 25 за триумфа на отбора против Финикс Сънс със 112:100 в среща от постоянния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА) на Съединени американски щати и Канада. Това е четвъртата поредна победа на тима.

Тъй като Брадли Бийл и Девин Букър не играха, Сънс се пропукаха в четвъртата четвърт и изгубиха трети следващ мач. Кевин Дюрант осъществя 31 точки.

Тайрис Макси записа 22 точки и 10 асистенции, а Тобиас Харис добави 18 точки и 10 битки за Филаделфия 76ърс.

Никола Йокич приключи с 28 точки, 16 битки и 9 асистенции, Майкъл Портър младши означи рекордните за сезона 27, а Денвър преодоля загубата на гарда Джамал Мъри и победи Чикаго със 123:101.

Арън Гордън записа 15 точки и 12 битки за защитаващия купата си в НБА отбор Денвър, който завоюва и четирите си домашен мача досега.

Мъри игра в първите 8:40 минути преди да напусне поради проблем с десния крайник. Реджи Джаксън, който получи повече минути на мястото на Мъри, вкара 16 от аварийна пейка, изравнявайки върха за сезона си.

Никола Вучевич вкара 19 точки, а ДеМар ДеРозан 17 за Булс, които записаха две следващи загуби.

Джейсън Тейтъм още веднъж беше на равнище с 32 точки и 11 битки, с цел да поведе непобедения Бостън до триумфа над Бруклин със 124:112.

Тейтъм беше един от петимата играчи, приключили с двуцифрен резултат за Селтикс, които се са с баланс 5-0 този сезон.

Тейтъм означи своята 10 000-а точка в кариерата си през втората четвърт. 25-годишният баскетболист е най-младият в историята, който доближава до тази граница. Предишният рекордьор беше на Антоан Уокър, който беше на 26 години.

Джейлън Браун вкара 23 точки, а Кристапс Порзингис добави 22. Джру Холидей приключи с 18 точки и 10 асистенции, а Люк Корнет има 11 от пейката за Бостън.

Орландо завоюва против Лос Анджелис Лейкърс със 120:102 след 26 точки на Франц Вагнер и 25 точки, 10 асистенции и 7 битки на Паоло Банкеро.

Антъни Дейвис записа 28 точки и 13 битки за " езерянците ", а ЛеБрон Джеймс се отличи с 24 точки и 9 битки.

Атланта реализира четвърта поредна победа, откакто надви над Ню Орлиънс със 123:105 след 22 точки и 12 асистенции на Трей Йънг.

В други срещи от тази нощ Шарлът победи Индиана със 125:124, а Минесота реализира триумф над Юта Джаз със 123:95.