Цените на петрола се покачват в сряда сутринта, след като

...
Цените на петрола се покачват в сряда сутринта, след като
Коментари Харесай

Петролът отново поскъпва след вчерашния спад

Цените на петрола се повишават в сряда сутринта, откакто се намалиха предходния ден заради слаби статистически данни от Съединени американски щати, които понижиха оптимизма на вложителите във връзка с световното търсене на сила. Търговците чакат публикуването на отчета на Министерството на енергетиката на Съединени американски щати за енергийните ресурси в страната.

Публикуваните късно вечерта във вторник данни на Американския петролен институт API демонстрираха растеж на петролните ресурси в Съединени американски щати за трета поредна седмица - с 3,378 млн. барела. През предходните две седмици стоковите петролните запаси на страната се покачиха с повече от 27 милиона барела, достигайки най-високото равнище от юни 2021 година.

Днес, към 9:15 часа българско време, мартенските фючърси за сорта Brent нарастнаха с $0,27 на лондонската борса ICE Futures, до $86,40 за барел. Във вторник тези договори поевтиняха с $2,06 (2,3%) до $86,13 за барел.

Цената на мартенските фючърси за американския пример WTI на Нюйоркската стокова борса NYMEX в това време спада с $0,02 - до $80,11 за барел. В хода на предходната сесия д WTI поевтиня с $1,49 (1,8%) до $80,13 за барел.

" Цените на петрола се пробват да се поправят, откакто се намалиха предходния ден заради слабите данни за бизнес интензивността в Съединените щати. Но натискът върху пазара остава, апетитът на вложителите към риска остава стеснен ", сподели Йеп Джун Ронг, анализатор в IG Asia Pte в Сингапур. "

Съставният показател на мениджърите по покупките (PMI) в Съединени американски щати, изчислен от S&P Global, се повиши до 46,6 пункта през януари от 45 пункта месец по-рано. Но цената на показателя под 50 пункта демонстрира понижаване на бизнес интензивността. PMI в Съединени американски щати остава под това равнище в продължение на седем поредни месеца.

Бизнес интензивността през януари продължава да спада както в индустриалния бранш, по този начин и в бранша на услугите в Съединени американски щати, демонстрират предварителните данни на S&P Global.
Източник: money.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР