Царско село и Беласица (Струмица) не се победиха в контролна

...

Царско село пропиля преднина от 2 гола срещу северномакедонски съперник в контролите

Царско село и Беласица (Струмица) не се победиха в контролна среща.

На Националната футболна база в Бояна двата тима приключиха при резултат 2:2.

Българският отбор поведе с 2:0, а и пропусна дузпа. Гостите от Струмица съумяха да стигнат до равенството през втората част, когато Никола Спасов направи някои промени в състава си.
 Царско село с две нови попълнения

Илия Джамов и Лудсинио Маренго подписаха с " царете "

Още в 5-ата минута Георги Минчев означи първото попадение в срещата. Дилан Бахамбула даде извеждащ пас към Румен Гьонов, който центрира паралелно на голлинията и Минчев засече в мрежата за 1:0.

В 23-ата минута резултатът стана 2:0. Минчев бе изведен самичък против вратаря, само че вместо да потърси самичък довеждане докрай на офанзивата подаде към Андерсон Кордейро, който вкара втория гол в срещата. В 31-ата минута резултатът можеше да стане типичен, само че Уесли Ната пропусна дузпа.
 Снимка 465741
Източник:

През втората част Беласица съумя да понижи след тъкмо изпълнена дузпа от Александър Милвшев. Дузпата бе отсъдена за игра с ръка на Румен Гьонов в наказателното поле.

В 58-ата минута гостите от Струмица изравниха посредством Давид Калпачки, който пусна топката около Мартин Димитров.
 Снимка 465743
Източник:

Дебют за българския тим направи новото попълнение Един Бахтич, който изигра цялостни 90 минути. Лоша травма получи Мирослав Будинов, който напусна терена едвам 9 минути, откакто се появи в игра на почивката.
 Царско село притегли изпъден от Локомотив (Пд)