Трябва да си върнем статута на първа политическа сила, това

...
Трябва да си върнем статута на първа политическа сила, това
Коментари Харесай

Атанас Зафиров: Ще бъда пръв между равни! Трябва да си върнем статута на първа политическа сила

" Трябва да си върнем статута на първа политическа мощ, това ще е главната задача, която ще стои пред мен и моя екип, съобщи определеният за ръководител Атанас Зафиров. Българска социалистическа партия повече няма да има водач, а ръководител и той е пръв сред равни, аз съм един от вас. "

Това сподели Атанас Зафиров, откакто ръководителят на Комисията по избора Валери Сарандев разгласи окончателните резултати

 

Атанас Зафиров е определен за ръководител на Българска социалистическа партия от делегатите на 51-вия конгрес на партията с 422 гласа. 

На балотажа Борислав Гуцанов е получил 365 гласа. Разликата сред двамата претенденти на втория тур е 57 гласа.

 

Атанас Зафиров благодари на съперниците си в това съревнование за председателския пост, че са създали една смислена акция.

Зафиров сподели, че Българска социалистическа партия ще бъде партия с групови решения: " От през днешния ден Българска социалистическа партия към този момент ще бъде групова партия, а ръководителят – пръв сред равни ”.

 

Нека си подадем ръка, с цел да успеем дружно. Да си върнем увереността, че можем да управляваме сполучливо, беше мотото му на конгреса.

 

По думите му дали ще вземе в екипа си някои от съперниците си зависи от Националния съвет на партията. „ Аз благодарих на всички мои съперници. Тази акция сподели, че Българска социалистическа партия е жива, демократична, идейна. Самият аз почерпих доста хрумвания от тях, които считам да осъществявам. Надявам се да ги запазя в екипа, тъй като на първо място те са мои приятели ”, посочи той.

 

Зафиров благодари на цялата партия и на делегатите за доверието, което са му дали своят вот. В свои думи към тях той им даде обещание, че няма да ги съобщи, а те му заръчаха: „ Опази партията! ”. 

 

И даде обещание: „ Оттук нататък Българска социалистическа партия си връща манталитета на победител и се бори за челно място в политическия живот на страната ”.

 

 „ Няма напрежение сред мен и Гуцанов. Беше оспорвано съревнование. От на следващия ден се захващаме с работа. Очаквайте положителни вести от Българска социалистическа партия ”, акцентира той.

 

„ Важното е, че партията показва единение и самочувствие. Конгресът беше спокоен, либерален и оптимистичен ”, сподели социалистът. „ Забележките бяха до през днешния ден, през днешния ден делегатите споделиха тежката си дума и аз одобрявам тяхното решение. Българска социалистическа партия към този момент няма водачи, Българска социалистическа партия към този момент има ръководител и пръв сред равни ”, приключи Зафиров.

 

След оповестяване на резултатите Калоян Паргов, който беше кандидат за поста, подари на Зафиров алена вратовръзка с лика на Димитър Благоев, която заречен, че ще носи идващият ръководител на Българска социалистическа партия.

 

Още преди да бъдат оповестени публични резултати, делегати и кандидати за лидерския пост поздравиха Атанас Зафиров. Първо Калоян Паргов, а по-късно Кристиан Вигенин и Иван Таков поздравиха Зафиров. Той беше приветстван и от делегатите в залата. Борислав Гуцанов също поздрави Зафиров и подвигна ръката му като победител. Новоизбраният ръководител се ръкува и с публицистите.

 

Гласуването за ръководител на Българска социалистическа партия стартира тази заран, откакто нощес е било отсрочено. Вчера Конгресът на Българска социалистическа партия одобри промени в Устава на партията, с които беше анулиран директният избор на ръководител на Българска социалистическа партия от членовете на партията и водачът още веднъж се избира от делегатите на Конгреса.

Делегатите гласоподаваха през днешния ден и за национални органи на Българска социалистическа партия - Национален съвет и Общопартийна контролна комисия.

За ръководител на Общопартийната контролна комисия е определена Гергана Алексова с 416 гласа. На балотажа Александър Манолов е получил 377 гласа, разгласи довечера ръководителят на Комисията по избора Валери Сарандев. Той уточни, че до час ще разгласят резултатите и за членове на Националния съвет на Българска социалистическа партия.

Източник: epicenter.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР