Трябва да има оздравяване на обществения живот и именно затова

...
Трябва да има оздравяване на обществения живот и именно затова
Коментари Харесай

Божидар Димитров обясни защо се връща в политиката

Трябва да има излекуване на публичния живот и точно по тази причина взех решение, по образеца на цар Борис III и деветнадесетомайците, да създадем едно политическо придвижване, условно наречено Българско прагматично придвижване, което да предлага и решения, и реализатори. Това съобщи пред „ Фокус ” проф. Божидар Димитров. Историкът неотдавна разгласи, че се пенсионира. Преди това беше шеф на Националния исторически музей, министър на културата в първото държавно управление на Борисов и общински консултант.

„ Изпълнителите ще бъдат в същата категория, които са били в интервала 1935-1943 година – учени от Българска академия на науките и висшите образователни заведения. Тези „ професорски “ държавни управления, които царят е правил, са освен от хора, които схващат от своята материя, само че и са се посочили като положителни мениджъри. Потенциалът на тези хора към момента не е употребен през 30-те години на Преход. Само една шепа хора всред депутатите и министрите са с научни звания. Тези хора, които бяха пренебрегнати от политиката, могат да свършват същата работа, каквато бе свършена в оня златен за България интервал – 1935-1943г. Независимо от войната, в никакъв случай България не е бележела подобен растеж и такова усъвършенстване на параметрите във всяка една област на живота “, аргументира се проф. Димитров.

 „ Как считаме да осъществяваме нещата? Като политическо придвижване първо ще забележим дали ще ни повярва българският гласоподавател, дали ще повярва на своя теоретичен хайлайф. Ако повярва, ще създадем по този начин, както се прави при демокрацията – ще участваме на избори “, обясни още той.

Той разясни и към какви резултати ще стреми бъдещото придвижване. „ То няма да бъде нито ляво, нито дясно. Това би трябвало да се знае. Ще предлага и осъществя решения, които водят до две неща с основно „ В “ – Възход и Величие на България. Това е нашата цел. Затова няма да се интересуваме дали едно решение е ляво или дясно “, разясни проф. Димитров.

„ Когато бях общински консултант, аз бях този, който предложи да се разшири Южната дъга на „ Околовръстен път “. Тя беше единствено с две ленти и аз, пренасяйки едно златно богатство от Пловдив до София, до „ Околовръстен път “ стигнах за 40 мин., а от там, 20-тина километра до музея, се придвижвахме към 45 минути. Когато общинските съветници се скараха дали решението да се разшири „ Околовръстен път “ е ляво или дясно, аз станах и споделих, че шосето не е нито ляво, нито дясно, а е просто тясно. Сега хубаво ли е шосето? Хубаво е. Ляво ли е или дясно? Не, просто е необятно. Такива ще бъдат и нашите решения “ изясни Димитров.
Източник: manager.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР