Тройка със сирената донесе инфарктен обрат на Черно море Тича

...

Тройка със сирената донесе инфарктен обрат на Черно море Тича в Ямбол

Тройка със сирената донесе инфарктен поврат на Черно море Тича в Ямбол в мач от 23-ия кръг на Националната баскетболна лига. Варненци биха с 89:87. Срещата мина през доста обрати, с цел да се стигне до по-силните последни минути за варненци. Те към този момент имат 6 победи и 15 загуби, а днешният им противник е със 7-15. В идващия кръг „ моряците “ нямат мач, а Ямбол гостува на Берое, написа BGbasket.

В доста равностойна и резултатна първа четвърт домакините имаха лек превес през цялата ѝ дълготрайност и след нея водеха с 29:26. До средата на втория интервал Черно море съумя да настигне противника и да обърне резултата и на собствен ред остана с дребна преднина, с цел да затвори полувремето при 46:45.

Отличен трети интервал за домакините ги изстреля надалеч напред в резултата. Тимът заигра доста мощно в отбрана и лимитира противника си до 14 точки в границите на частта, като вкара 28 за 73:60 след 30 минути. „ Моряците “ обаче не се бяха отказали и бързо стопиха разликата със серия от 15:6.

Малко по-късно, при по-малко от три оставащи минути, резултатът бе подравнен при 85:85. След дълга точкова суша Мартин Йорданов вкара един от два наказателни удара, с цел да изведе Черно море с точка напред. Тач Ънру наниза и тройка за варненци, с цел да направи разликата четири точки, а макар че вкараха последния панер за мача, ямболии нямаха време за поврат.

Тач Ънру се отличи с 26 точки и 5 битки за спечелилите, а Лъчезар Тошков добави 17 плюс 5. С 12 точки и 6 битки приключи Мартин Йорданов.

За Ямбол Трей Сампсън записва 24 точки и 6 битки, а с 21 точки и 7 асистенции се включи Георги Герганов.
Източник: petel.bg