Трима души са задържани за срок до 24 часа във

...
Трима души са задържани за срок до 24 часа във
Коментари Харесай

Удар по незаконния град: Арестуваха трима души, иззеха док...

Трима души са арестувани за период до 24 часа по отношение на следствието на огромното нелегално строителство в местността „ Баба Алино “ край Варна. Акцията е част от досъдебното произвеждане, формирано по случая с така наречен „ противозаконен град “, където към този момент са открити 104 постройки без нужните разрешителни.

През цялата нощ чиновници на ОДМВР – Варна са правили претърсвания и изземвания на адреси, свързани с активността на „ Корпорация КУБ “. От проверяващите са конфискувани голям брой документи, компютри и мобилни телефони, които могат да имат отношение към активността на сдружението и свързани с него компании.

Сред арестуваните са помощникът на притежателя на организацията, юристът на сдружението и неговият счетоводител.

По думите на кмета на Варна Благомир Коцев събраните досега данни сочат, че строителните действия в региона са почнали доста по-рано, в сравнение с се смяташе в началото. Според него фотоси и видеозаписи с метаданни от октомври 2023 година демонстрират към този момент построени къщи и други обекти в друг стадий на строителство.
Източник: marica.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР