Трикратните европейски шампионки Стефани Стоева и Габриела Стоева спечелиха титлата

...

Стоеви спечелиха титлата на двойки жени на турнир по бадминтон в Глазгоу

Трикратните европейски шампионки Стефани Стоева и Габриела Стоева завоюваха купата на двойки дами на интернационалния шампионат по бадминтон от сериите " Чалъндж " в Глазгоу (Шотландия) с награден фонд 15 хиляди $, който е част от олимпийските квалификации за Игрите в Париж 2024.

Българките, които са номер 1 в схемата, реализираха четири следващи триумфа по пътя си до златните оценки. На финала сестрите направиха поврат и победиха японките Майко Кавадзое и Харуна Кониши с 19:21, 21:11, 21:12 за 63 минути.

В първия гейм японките поведоха с 18:12, само че Стефани и Габриела Стоева понижиха пасива си на 19:20, само че с още едно извоювано разиграване съперничките им поведоха в резултата. В идващите две елементи обаче българките преобладаваха. Във втория гейм те поведоха с 14:4 и след 21:11 изравниха, а в третата част след 14:12 направиха серия от 7:0 и стигнаха до крайния триумф.

В Глазгоу сестрите са водени от старши треньора на националния тим на България Петя Неделчева-Хранова.