Трикратната олимпийска шампионка Анастасия Кузмина (Словакия) спечели спринта на 7.5

...

Анастасия Кузмина спечели спринта от Световната купа

Трикратната олимпийска шампионка Анастасия Кузмина (Словакия) завоюва спринта на 7.5 километра за дами от Световната купа по биатлон в Холменколен (Норвегия). Кузмина направи единствено една неточност в двете стрелби и измина трасето за 21:31.8 минути. Така тя записа пета победа за сезона, общо 12 в кариерата си и излезе отпред в генералното класиране за Световната купа.

Четирикратната олимпийска шампионка Даря Домрачова (Беларус) остана втора на 8.9 секунди, а трета се подреди Юлия Джима (Украйна) с закъснение от 29.2 секунди. Двете не позволиха неточности в стрелбата. Кайса Макарайнен (Финландия), която водеше в генералното класиране преди днешното съревнование, пропусна четири цели и приключи на 40-о място с пасив от 1:57.7 минута. Олимпийската шампионка в спринта от ПьонгЧанг 2018 Лаура Далмайер (Германия) остана 28-а с две неточности и на 1:30.9 минути след победителката.

Три българки участваха в надпреварата. Емилия Йорданова приключи на 47-о място с 10 от 10 повалени цели и закъснение от 2:11. 9 минути, Даниела Кадева е 72-а с две неточности и пасив от 2:51.5 минути, а Стефани Попова се подреди 91-а с четири пропуща и на 4:38.5 минути след победителката. След триумфа в днешното съревнование Кузмина излезе отпред в генералното класиране за Световната купа с 673 точки. Втора е Кайса Макарайнен с 667 точки, а трета - Даря Домрачова с 581 точки. Спринтът на 10 км за мъже е по-късно през днешния ден, а на следващия ден предстоят щафетите. Световната купа по биатлон приключва идващия уикенд със стартовете в Тюмен (Русия).
What a fun women's sprint in #HOL18 and a superb podium with Yuliia Dzhima, @DaryaDomracheva and Anastasiya Kuzmina in the top 3! You can rewatch it on https://t.co/Z1cUg23KzH pic.twitter.com/SKuotxM6wp