Три отбора вече си осигуриха място на полуфиналите на държавното

...

Три отбора си гарантираха място в полуфиналите на държавното първенство по баскетбол при 16-годишните

Три тима към този момент си осигуриха място на полуфиналите на държавното състезание по баскетбол при 16-годишните момчета, което се организира във Варна.

В група " А " тимовете на БУБА Баскетбол и Тунджа към този момент са с по две победи и на следващия ден в пряк спор между тях ще дефинират спечелилия в групата.

Играчите на БУБА записаха втория си триумф, откакто надиграха изрично Шумен с 97:73. Решаващ за триумфа се оказа вторият интервал, извоюван с 36:9.

Най-резултатен за триумфа бе Ивайло Груев с 25 точки. 22 добави Мартин Александров. 21 точки, 9 битки и 7 асистенции записа Ивайло Скрински. За шуменци 27 точки наниза Владислав Станев, който хвана и 14 битки. С 14 точки се включи Росен Узунов.

Втори триумф в групата записа и Тунджа, който надделя Локомотив София с 82:72. Баскетболистите на Стойо Чолаков изиграха доста мощно първо полувреме, след което водеха с 45:26. Столичният отбор не се отхвърли и се приближи единствено на точка малко преди края на третата четвърт, само че Тунджа не разреши да се стигне до поврат и удържа водачеството.

Най-резултатен за триумфа стана Георги Иванов с 19 точки, по 16 имат Стефан Касабов (17 борби) и Марк Шопов (13 борби). За Локомотив Росен Панайотов се регистрира с 19 точки, Иван Воденичарски има 18, 14 добави Ясен Попов.

В група " Б " домакините от Черно море Тича си осигуриха място в полуфиналите, откакто записаха втората си победа в групата, надигравайки със 74:60 Академик Пловдив. Варненци изиграха доста мощно второ полувреме след разпределяне във втората четвърт и си осигуриха място в четворката.

18 точки наниза за триумфа Кристиян Мучев. 13 добави Кристофър Узунов (10 борби), а 12 – Берк Иванов. С 10 точки от пейката се включи и Максим Беров. За пловдивчани 16 точки вкара Николай Кадънков, 14 добави Ивайло Христов, а 12 – Светлозар Даракчиев.

В другия дуел от групата Доростол записа първия си триумф, откакто се победи ЦСКА с 59:47. " Червените " имаха кошмарни три четвърти, в които общо вкараха 24 точки. В последната нанизаха 23, само че те се оказаха незадоволителни за поврат.

Михаил Калинов още веднъж бе най-резултатен за силистренци с 30 точки. 12 добави Антоан Виденов. За ЦСКА единствен Боян Кьосев имаше двуцифрен точков актив – 18 точки.