Три от най-добрите пловдивски атлетки Пламена Миткова, Александра Начева и

...

Миткова, Георгиева и Начева с титли от НШ за мъже и жени по лека атлетика

Три от най-хубавите пловдивски атлетки Пламена Миткова, Александра Начева и Лиляна Георгиева завоюваха златни медали на Националния шампионат за мъже и дами по лека атлетика. Състезанията се организираха в зала Асиск Арена в София. Титла завоюва и още една пловдивчанка - Мария Капушева.
Прочетете още
Пловдивските атлетки приключиха общо с 5 златни медала, един сребърен и три бронзови. В отборното класиране Тракия 96 завоюва отборното класиране с 37 точки, а Актив 2013 приключи на третото място с 31 точки.

При мъжете пловдивските спортисти приключиха с един сребърен и един бронзов орден.

Пламена Миткова победи с титлата в скок дължина. Състезателката на Локомотив приключи с 6.35 м. и завоюва купата.

На 1500 м. Лиляна Георгиева завоюва първото място с 4,25,36 мин. Състезателката на Актив 2013 стана двойна шампионка, откакто победи и на 800 м. с 2,10,65 мин. На второ място в същата дисциплинираност приключи съотборничката и Силвия Георгиева с 2,13,75 мин.

Александра Начева от Ботев завоюва тройния скок, откакто реализира 13.34 м.

Петият златен орден за пловдивските атлетки донесе Мария Капушина от Тракия 96, която завоюва надпреварата в овчарския скок 360 см.

Бронзов орден завоюва Кристина Борукова от Тракия 96, която приключи с 56.40 сек. в бягането на 400 м.

В петобоя Надка Начова от Тракия 96 завоюва бронз с 3205 точки.