Третият в класирането на Западната конференция Денвър Нъгетс се измъкна

...

Победен кош на Джамал Мъри спаси Денвър от ухапването на стършелите

Третият в класирането на Западната конференция Денвър Нъгетс се измъкна по доста трагичен метод от ухапването на “стършелите”, побеждавайки ги със 114:112 (31:34, 29:17, 20:31, 34:30) след основна пукотевица на Джамал Мъри при оставащи 6 секунди до края на мача. Нъгетс още веднъж не предложиха най-хубавото, два дни откакто позволиха 15-точкова домакинска загуба от Голдън Стейт.

Денвър пое самодейността след мощна втора четвърт и взе 9 точки задатък на огромната отмора - 60:51. Чудесни изяви на Девонте' Греъм и Тери Розиър обърнаха развоя на мача и трансферираха преднината в интерес на Хорнетс - 82:80 след 36 минути игра. Драмата бе цялостна в четвъртата част - Розиър вкара тройка, с цел да даде 8 точки задатък на своите, само че Денвър бързо изравни резултата след забивка на Уил Бартън - 96:96 с оставащи 5:09 до края. Двата тима си разменяха водачеството до самия завършек на мача, когато Коуди Зелър вкара един от двата си опита от наказателната линия, с цел да изравни резултата при 112:112, а Джамал Мъри нанесе последния удар в срещата посредством чудесна пукотевица от приблизително разстояние. Тери Розиър пропусна тройка със сирената, което разреши на Нъгетс да побеждават - 114:112.

Jamal Murray fades and puts Denver on top!@nuggets 114@hornets 112

— NBA (@NBA) 6 март 2020 година Освен победния панер, Джамал Мъри поведе реализаторите с 18 точки. Уил Бартън приключи с 16, Монте Морис добави 15, Никола Йокич записа 14 точки, 11 битки и 8 асистенции, само че и 6 неточности и 5 фаула, Гари Харис също вкара 14 точки, а Пол Милсап и Джерами Грант допълниха с по 11 точки.
Девонте' Греъм вкара 24 точки и направи 7 асистенции за “стършелите”. Пи Джей Уошингтън вкара 20 точки, Тери Розиър добави 19, а Уили Ернангомез и Коуди Зелър прибавиха съотвентно 14 и 10 точки.