Трети ден от мисията „Артемис II“: Астронавтите вече виждат Луната през люка ВИДЕО
Трети ден от задачата „ Артемис II “ - корабът „ Орион “ продължава полета си по точно изчислена траектория към към Луната. Очаква се да доближи земния сателит в понеделник, 6 април.
Контрольорите на полета в Центъра за ръководство на задачи към Космическия център „ Джонсън “ в Хюстън са взели решение да анулират първата планувана промяна на курса, защото корабът се движи по вярната траектория.
Снимка: NASA
Тази маневра е била първата от общо три планувани корекции, които би трябвало да усъвършенстват скоростта и пътя на кораба. Ако се наложи, нужните промени ще бъдат осъществени при идващите маневри.
Мисията „ Артемис II “ към този момент е минала повече от половината път до Луната.
„ Всички изпитахме голяма наслада. В момента виждаме Луната през люка за съединяване. Това е невероятна панорама “, споделя астронавтката на NASA Кристина Кох.
След анулацията на първата промяна, екипажът стартира подготовка на кабината на „ Орион “ за наблюдението на Луната. Освен това астронавтите организират тренировки, упражняват медицински процедури и проби на системите за спешна връзка в дълбокия космос.
Екипажът се готви да премине в режим на сън към 3:00 ч. щатско време, а наземният надзор ще ги разсъни за началото на четвъртия ден от задачата в 11:35 ч. на 4 април.
Контрольорите на полета в Центъра за ръководство на задачи към Космическия център „ Джонсън “ в Хюстън са взели решение да анулират първата планувана промяна на курса, защото корабът се движи по вярната траектория.
Снимка: NASA Тази маневра е била първата от общо три планувани корекции, които би трябвало да усъвършенстват скоростта и пътя на кораба. Ако се наложи, нужните промени ще бъдат осъществени при идващите маневри.
Мисията „ Артемис II “ към този момент е минала повече от половината път до Луната.
„ Всички изпитахме голяма наслада. В момента виждаме Луната през люка за съединяване. Това е невероятна панорама “, споделя астронавтката на NASA Кристина Кох.
След анулацията на първата промяна, екипажът стартира подготовка на кабината на „ Орион “ за наблюдението на Луната. Освен това астронавтите организират тренировки, упражняват медицински процедури и проби на системите за спешна връзка в дълбокия космос.
Екипажът се готви да премине в режим на сън към 3:00 ч. щатско време, а наземният надзор ще ги разсъни за началото на четвъртия ден от задачата в 11:35 ч. на 4 април.
Източник: novinite.bg
КОМЕНТАРИ




