Трета седмица продължава битката с пожара в планината Славянка на

...
Трета седмица продължава битката с пожара в планината Славянка на
Коментари Харесай

Продължава гасенето на пожара в планината Славянка на българо-гръцката граница

Трета седмица продължава борбата с пожара в планината Славянка на българо-гръцката граница.
Прочетете още
В късните следобедни часове през вчерашния ден той е стеснен както на източния, по този начин и на западния фронт, където преди дни от гръцка територия навлезе нов пожар.

Днес напъните на пожарникари, горски и военнослужещи са ориентирани към загасяването на тлеещи огнища, пънове и мъртва горска настилка.

Те не престават да обливат с вода периметъра, в който се счита, че може да се получи отново запалване, предава Българска национална телевизия.





" Превантивно построяваме просека по настоящи и съществуващи наши пътища, тъй че да почистим от запалителни материали. Ловците ни оказват помощ през днешния ден, макар че се открива ловният сезон. Те уголемяват тази просека дотам, че да не може пожарът да се трансферира. Нашата цел е да достигнем зона, която в няколко километра от в този момент настоящия пожар има горски път в Гърция, тъй че да вържем нашия пожар с гръцкия и да отворим целия периметър ", сподели за Българска национална телевизия инж. Пламен Поюков, шеф на ДГС - Катунци.



Източник: trafficnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР