Треньорът на Рома Жозе Моуриньо бе крайно разочарован след загубата

...

Моуриньо: Играчите ми имат слаба психика

Треньорът на Рома Жозе Моуриньо бе извънредно отчаян след загубата с 3:4 от Ювентус. " Вълците " водеха с 3:1, само че позволиха поврат в границите на 7 минути. Наставникът упрекна играчите си в липса на душeвност във значимите моменти.

" Контролирахме мача в продължение на 70 минути. Играехме добре и още през цялото време започнахме мощно. Идеята ни бе да пресираме високо, да направляваме темпото и да имаме самодейността. Всичко вървеше добре до 70-ата минута, по-късно се сринахме душевен. Голът за 3:2 ни умъртви. Феликс изигра мощен мач, който обаче приключи със спринта против Куадрадо. Тогава го замених, само че резервата му обърка всичко. Когато им позволихме да вкарат за 3:2, тим със мощна душeвност като Ювентус сподели темперамент. При нас се настани страхът. Това е психически комплекс. За мен не бе проблем, че ни вкараха гол, само че за моите играчи се оказа, че това е проблем. В последна сметка, когато объркаш нещата, би трябвало да покажеш темперамент и да се изправиш на крайници. Но хората в моята съблекалня са прекомерно положителни, прекомерно слаби. Казах им, че в случай че мачът бе приключил в 70-ата минута, щах да ги похваля за невероятното показване. За страдание, това не бе по този начин ", съобщи Моуриньо.