Спартак Плевен победи Рилски спортист със 77:71 (21:22, 12:15, 27:16,

...

Спартак Плевен изравни серията с Рилски спортист с успех като гост

Спартак Плевен победи Рилски състезател със 77:71 (21:22, 12:15, 27:16, 17:18) във втори мач от полуфиналната серия в Националната баскетболна лига.

Макар в началото да изостанаха в резултата, възпитаниците на Любомир Киров завоюваха първата четвърт в зала " Арена Самоков " с 22:21. Най-голямата преднина за самоковци пристигна във втората част, когато имаха задатък от 8 точки. На почивката плевенчани изоставаха с 4 точки при резултат 33:37.

След паузата гостите записаха най-резултатната си част в дуела. След подновяването на играта играчите на Любомир Минчев означиха 27 точки и стигнаха до поврат. В заключителните 10 минути преднината им даже набъбна до 12 пункта, преди крайното 77:71.

Макар да направиха повече неточности в дуела (17-14), баскетболистите на Спартак имаха предимство в битката под коша (46-34).

Най-резултатен в дуела бе Алън Арнет с 18 точки. За спечелилите Джулиън Люис и Родни Първис означиха по 17 пункта.

Резултатът в серията е еднакъв - 1:1 победи. Играе се до 3 триумфа. Следващият дуел е в зала " Балканстрой " в Плевен на 12 май, неделя, от 19:00 часа.