Треньорът на Реал (Мадрид) Хулен Лопетеги коментира загубата с 2:4

...

Лопетеги: Знам точно кога и защо загубихме мача

Треньорът на Реал (Мадрид) Хулен Лопетеги разяснява загубата с 2:4 от Атлетико (Мадрид) в мача за Суперкупата на Европа.

Ето по какъв начин някогашният селекционер на Испания изясни аргументите за позволения поврат:

" Обикновено във финалите губят тимовете, които позволяват повече неточности, а в Атлетико са специалисти в това да санкционират непознатите неточности. Съперникът ни вкара за 2:2 в миг, в който играехме добре и контролирахме мача.

Трябва да забравим провалянето и да продължим напред. Атлетико действаше доста грамотно и употребява ситуациите си. Преди третия гол отново мисля, че стояхме по-добре на терена. При 2:3 трябваше да рискуваме и да изоставим нормалния си жанр. Третият гол доста натежа и ни повлия отрицателно. Тогава на процедура загубихме мача. Опитахме се да отговорим, само че противникът вкара и четвърти гол, след който всичко беше ясно ", сподели Лопетеги.

Атлетико (Мадрид) победи Реал (Мадрид) с 4:2 след продължения и сграбчи Суперкупата на Европа
Атлетико смъкна Реал от европейския престол след 120-минутно голово шоу в Талин!