Треньорът на Лион Брюно Женесио изрази умерен оптимизъм след 0:0

...

Брюно Женесио: Преди година щяхме да загубим, сега се надяваме да продължим

Треньорът на Лион Брюно Женесио изрази сдържан оптимизъм след 0:0 против Барселона в първия 1/8-финал от Шампионската лига. Наставникът на френския отбор е удовлетворен, че отборът му не е позволил гол, което му дава известни шансове в реванша на 13 март на “Камп Ноу”.
“Всичко стартира изначало на “Камп Ноу”. Не допуснахме гол вкъщи, което е доста, доста значимо в европейските шампионати. Това е доста положителен резултат. Сега можем да се надяваме, че в случай че отбележим като посетител, то ще може да продължим. В реванша ще имаме и мощно оръжие в лицето на Набил Фекир, който пропусна първия мач поради наказване. Очаквах повече от играчите, изключително в моментите, когато владеехме топката. През първото полувреме имахме положителни положения, само че след почивката страдахме доста от пресата на Барса и не успявахме да работим с топката, както искахме. Барселона сподели доста зрялост и майсторство във владеенето и ни сподели за какво е един от най-хубавите тимове в Европа. Ние също показахме израстване. Вън от подозрение е, че в случай че този мач се беше играл преди година, само че неизбежно щяхме да загубим”, разяснява Женесио.
Шампионска Лига 1/8 кръг, вторник 19 февруари  Лион 0:0краен резулат  Барселона