Треньорът на Григор Димитров Даниел Валверду не бе допуснат до

...

Не пускат треньора на Григор на корта

Треньорът на Григор Димитров Даниел Валверду не бе позволен до корта в един миг от мача на българина против Франсис Тиафо. Григор загуби от американеца в четири сета и отпадна от Откритото състезание на Австралия.

След като Димитров завоюва третия сет и понижи резултата на 1:2 сета, Валверду напусна за малко мястото си в ложата до Андре Агаси на " Мелбърн Арина ". В същия интервал това направиха и десетки фенове. Той се забави с връщането си и се опита да влезе на трибуните, когато двамата тенисисти щяха да стартират четвъртия сет.

Валверду преодоля с тъга първата бариера от хора, които гледат за реда по трибуните, само че на втората бе спрян. Венецуелецът се опита да изясни, че е треньор на един от играчите, само че охранителят не се трогна от думите му. Дани се върна и изгледа първия гейм от сета на първата редица фенове, чакащи да влязат на корта. След това, разбрали, че няма да го удържат, строгите пазителите на реда го пуснаха да се върне на мястото си до Агаси.