„Трайното решение на ситуацията в Беларус може да бъде решено

...
„Трайното решение на ситуацията в Беларус може да бъде решено
Коментари Харесай

Калфин сравни Борисов с Лукашенко

„ Трайното решение на обстановката в Беларус може да бъде решено от вътрешната страна. Стига хората да имат опция за почтена и свободна форма за изложение на волята “.

Това разяснява пред БНР Ивайло Калфин някогашен вицепремиер, някогашен външен и обществен министър, както и някогашен евродепутат.

По думите му Русия е изключително деликатна към това, което се случва в прилежащите ѝ страни, и ролята ѝ няма да е пасивна.

„ Срещата на високо ниво в Европейски Съюз ще излезе със мнение. Тежко и мощно ще прозвучи европейската позиция. По мотив спомагателните наказания няма единогласие... Не би трябвало да надценяваме ролята на Европейския съюз, той няма да реши проблемите на Беларус, само че е значимо да излезе с позиция “.

В предаването „ Преди всички “ Калфин добави:

„ Общо сред България и Беларус е търсенето на разнообразни типове принадлежности за отклонение на вниманието и на политическия развой от страна на ръководещите... В България и в Беларус позицията е една и съща - съмнение в изборите и в ръководството... И при Борисов, и при Лукашенко виждаме граничещи с суматохата политически реакции “.

Според него тематиката за бедността и за неравенството в обществото би трябвало да е с по-голям приоритет:

„ Решението на държавното управление за линията на беднотия да се дефинира не от справедливи индикатори, а от положението и опциите на бюджета е перверзия във връзка с обществената политика, в случай че има методики в Европейски Съюз, по които се дефинира кой е безпаричен “.

Калфин акцентира, че „ предложенията за нова Конституция са политически развой, който няма причини, а юридически са извънредно уязвими “.
Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР