Зам.-кметът по транспорт на София: Хората чакат автобуси, а не обещания
Транспортът не е място за опити. Решенията би трябвало да работят, а не просто да звучат добре. Това сподели заместник-кметът по превоз на Столичната община Виктор Чаушев.
Отговорът му идва на фона на мненията на общински съветници от " Спаси София " по отношение на предлагането на Столична община за въвеждане на модел с две линии - №71 и №75, вместо една дълга 220 - за по-редовно обслужване, по-добър надзор и по-малко струпване на закъснения.
" Не можем да поемаме задължения, които не можем да осъществим – хората не чакат обещания, а рейс “, акцентира Чаушев по време на съвещанието на транспортната комисия към Столичен общински съвет, оповестиха от общинската администрация, представени от ФОКУС .
Дебатът в комисията беше предизвикан от предлагането за дълга автобусна линия №220, която да свързва ж.к. " Левски Г “ с кв. " Овча купел “. По думите на заместник-кмета, въпреки концепцията да дава отговор на действителна потребност от транспортна връзка, в сегашния ѝ тип тя е на практика неизпълнима.
" За да пуснем тази линия, са нужни 18 рейса и към 40 водача – този запас сега не съществува. Това значи да разредим други линии в града. Как ще го обясните на останалата част от София? “, съобщи Чаушев.
Той беше безапелационен, че оферти, които не регистрират наличния запас, основават риск от утежняване на услугата в целия град: " Хората ще питат ‘къде е автобусът’, а ние няма да имаме отговор. “
В хода на разискването заместник-кметът насочи и рецензии към метода, по който се показват данни в обществения спор: " Вие хвърляте едни числа в пространството, но единствено които са ви угодни. Данните не го удостоверяват – преувеличавате, тъй като не са във ваша изгода. “
Според Виктор Чаушев, точно по тази причина Столичната община предлага различно решение – въвеждане на две по-къси автобусни линии №71 и №75, които в общия си сектор да обезпечават по-често и по-надеждно обслужване, дружно със съществуващата линия №73, която да се разтовари.
" По-късите линии разрешават по-редовно обслужване там, където има най-вече пасажери, съответен надзор, по-малко закъснения и по-точно съблюдаване на разписанията. Изборът е сред това да обещаем нещо, което няма да се случи, и това да дадем решение, което работи “, добави той.
Заместник-кметът акцентира, че администрацията е наясно с потребността от по-добра транспортна съгласуваност по това направление, само че методът би трябвало да бъде виновен: " Знаем, че сме длъжници на хората, само че няма да ги лъжем. “
Предложението на Чаушев ще бъде прегледано на съвещание на Столичен общински съвет на 30 април, дружно с импортираните оферти за неговото изменение. Сред тях са опазване на линия №220, както и откриване на нова автобусна линия №87, която да свързва жк. " Левски-Г “ с Терминал 2 на Летище София.
Отговорът му идва на фона на мненията на общински съветници от " Спаси София " по отношение на предлагането на Столична община за въвеждане на модел с две линии - №71 и №75, вместо една дълга 220 - за по-редовно обслужване, по-добър надзор и по-малко струпване на закъснения.
" Не можем да поемаме задължения, които не можем да осъществим – хората не чакат обещания, а рейс “, акцентира Чаушев по време на съвещанието на транспортната комисия към Столичен общински съвет, оповестиха от общинската администрация, представени от ФОКУС .
Дебатът в комисията беше предизвикан от предлагането за дълга автобусна линия №220, която да свързва ж.к. " Левски Г “ с кв. " Овча купел “. По думите на заместник-кмета, въпреки концепцията да дава отговор на действителна потребност от транспортна връзка, в сегашния ѝ тип тя е на практика неизпълнима.
" За да пуснем тази линия, са нужни 18 рейса и към 40 водача – този запас сега не съществува. Това значи да разредим други линии в града. Как ще го обясните на останалата част от София? “, съобщи Чаушев.
Той беше безапелационен, че оферти, които не регистрират наличния запас, основават риск от утежняване на услугата в целия град: " Хората ще питат ‘къде е автобусът’, а ние няма да имаме отговор. “
В хода на разискването заместник-кметът насочи и рецензии към метода, по който се показват данни в обществения спор: " Вие хвърляте едни числа в пространството, но единствено които са ви угодни. Данните не го удостоверяват – преувеличавате, тъй като не са във ваша изгода. “
Според Виктор Чаушев, точно по тази причина Столичната община предлага различно решение – въвеждане на две по-къси автобусни линии №71 и №75, които в общия си сектор да обезпечават по-често и по-надеждно обслужване, дружно със съществуващата линия №73, която да се разтовари.
" По-късите линии разрешават по-редовно обслужване там, където има най-вече пасажери, съответен надзор, по-малко закъснения и по-точно съблюдаване на разписанията. Изборът е сред това да обещаем нещо, което няма да се случи, и това да дадем решение, което работи “, добави той.
Заместник-кметът акцентира, че администрацията е наясно с потребността от по-добра транспортна съгласуваност по това направление, само че методът би трябвало да бъде виновен: " Знаем, че сме длъжници на хората, само че няма да ги лъжем. “
Предложението на Чаушев ще бъде прегледано на съвещание на Столичен общински съвет на 30 април, дружно с импортираните оферти за неговото изменение. Сред тях са опазване на линия №220, както и откриване на нова автобусна линия №87, която да свързва жк. " Левски-Г “ с Терминал 2 на Летище София.
Източник: focus-news.net
КОМЕНТАРИ




