Трансферната сага около Макс Верстапен и Мерцедес може да завърши

...
Трансферната сага около Макс Верстапен и Мерцедес може да завърши
Коментари Харесай

Мерцедес държи да задържи Ръсел и Антонели

Трансферната сага към Макс Верстапен и Мерцедес може да приключи безславно, най-малко що се отнася до опцията международният първенец да премине в отбора за сезон 2026.

Шефът на Мерцедес Тото Волф съобщи пред австрийската телевизия ORF, че „ приоритет за Мерцедес “ е да задържи актуалните си водачи Джордж Ръсел и Андреа Кими Антонели. Договорът на Ръсел с отбора е до края на този сезон, а ориста на дебютанта Антонели е обвързвана с това кой ще кара първата кола на отбора.
 Васьор остава още една година във Ферари? Васьор остава още една година във Ферари?
Предполага се, че това изказване на Волф е обвързвано с решението на Макс Верстапен да остане в Ред Бул за сезон 2026. Това не е доказано, само че беше предположено от разнообразни анализатори, които показаха, че уволнението на Кристиан Хорнър е това, което са желали в лагера на „ клана Верстапен “ и в този момент Макс ще даде късмет на отбора да се бори през 2026, с цел да се върне в челото.

Пак съгласно ORF, срокът, в който Макс е можел да приключи предварително контракта си с Ред Бул и през 2026 да кара за различен тим, е изминал. Така че идната опция за разлъка ще е следващата година, към този момент за 2027. Съветникът на Ред Бул лекар Марко предвижда, че през лятото тази тематика ще е доста дейна и се оказа изцяло прав, само че за момента към момента няма изясненост по отношение на бъдещето на Верстапен.
 В Щатите: Кадилак избра Ботас пред Перес В Щатите: Кадилак избра Ботас пред Перес  Волф: След лятната пауза ще работим за сезон 2026 Волф: След лятната пауза ще работим за сезон 2026  Верстапен разгласи, че няма самообладание да работи с новия си началник в Ред Бул Верстапен разгласи, че няма самообладание да работи с новия си началник в Ред Бул
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР