Трафикът през Ормузкия проток изглежда се възстановява: Дано това е

...
Трафикът през Ормузкия проток изглежда се възстановява: Дано това е
Коментари Харесай

Добра новина за световната икономика? Трафикът през Ормузкия проток се възстановява

„ Трафикът през Ормузкия пролив наподобява се възвръща: Дано това е краят на блокадите! “

Това разяснява енергийният специалист Боян Рашев във, пишейки още:

„ Поредната вест за допустима договорка за мир и възобновяване на корабоплаването през Ормузкия пролив смъкна цените на нефта, газа и други първични материали в понеделник заран. Този път наподобява има и действителен резултат на терен. Сайтовете, които наблюдават трафика, демонстрират очевидно оживление. На втората картинка демонстрирам един от тях, съгласно който през последните 24 часа през протока са минали 33 кораба, а сега същият брой го пресичат.

Тепърва ще се обяснява какви тъкмо са изискванията, при които се случва всичко и дали процесът ще продължи. Засега желая да отбележа два единствено два аспекта.

Възстановяването на трафика през протока е страхотна вест за целия свят. Всички имаме крещяща потребност от силата и суровините, които се изнасят от Персийския залив. Дано не бъдем неприятно изненади в идващите дни.

Ако допуснем, че Иран в действителност таксува всички тези кораби за „ обезпечаване на сигурността “ при прекосяване, то този спор се трансформира в най-голямата геополитическа издънка в модерната история на Съединени американски щати. Последствията ще бъдат в действителност забавни.

Съвсем скоро ще стане ясно какво се случва реално… “

Присъединете се към нашия 

Иван Хиновски: Енергийната тактика би трябвало да бъде преразгледана

Източник: iskra.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР