Как България попадна в една линия с Унгария и Словакия по казуса ...
Този ход е опит за опазване на подозрителен „ неутралитет “ в миг, когато световните салда са разтърсени, а Вашингтон търси бързи и комфортни мирни изходи.
България остана в лагера на малцинството в Европейския съюз и изпрати сигнал, че не събира храброст да бъде измежду основателите на лични наказателни процедури против съветския президент. Подобно държание неизбежно дистанцира София от ядрото на западните съдружници.
Тази бездейност на българската дипломация евентуално е плод на цинична калкулация на рисковете. Тя включва както боязън от вътрешнополитически земетресения, по този начин и опасения от гнева на Кремъл при възможна смяна в интернационалната конюнктура.
Макар описът на страните в трибунала да остава официално отворен, моментният отвод на София да поддържа резолюцията разкрива цялостен недостиг на консенсус по въпроса за персоналната виновност на съветското управление.
По-голямата част от континента вижда в този арбитражен съд точката, от която няма връщане в битката за правдивост, само че България избра ролята на внимателен наблюдаващ.
Така страната ни се озова в неуместната позиция на съдружник, който поддържа европейските полезности единствено на думи, само че бяга от отговорност, щом пристигна ред за директна юридическа борба с фигурата на Путин.
България остана в лагера на малцинството в Европейския съюз и изпрати сигнал, че не събира храброст да бъде измежду основателите на лични наказателни процедури против съветския президент. Подобно държание неизбежно дистанцира София от ядрото на западните съдружници.
Тази бездейност на българската дипломация евентуално е плод на цинична калкулация на рисковете. Тя включва както боязън от вътрешнополитически земетресения, по този начин и опасения от гнева на Кремъл при възможна смяна в интернационалната конюнктура.
Макар описът на страните в трибунала да остава официално отворен, моментният отвод на София да поддържа резолюцията разкрива цялостен недостиг на консенсус по въпроса за персоналната виновност на съветското управление.
По-голямата част от континента вижда в този арбитражен съд точката, от която няма връщане в битката за правдивост, само че България избра ролята на внимателен наблюдаващ.
Така страната ни се озова в неуместната позиция на съдружник, който поддържа европейските полезности единствено на думи, само че бяга от отговорност, щом пристигна ред за директна юридическа борба с фигурата на Путин.
Източник: frognews.bg
КОМЕНТАРИ




