Този акт на Бюрото е с цел колективната отговорност пред

...
Този акт на Бюрото е с цел колективната отговорност пред
Коментари Харесай

Паргов след оставката на ИБ на БСП: Трябва разум и ясно осъзнаване на това в какво влизаме от 1 януари

Този акт на Бюрото е за груповата отговорност пред партията в тази тежка обстановка, изпълнена с страсти - виждам напрежение и в нашите структури; за усмиряване на ситуацията, понижаване на страстта и проявление на здрав разсъдък за идното през идните месеци. То няма да е по никакъв начин елементарно и за страната, и за партията. Това съобщи Калоян Паргов от Българска социалистическа партия, откакто Изпълнителното бюро на партията подаде оставка, представен от novini.bg.

Той посочи, че Атанас Зафиров е определен от Конгреса и неговата оставка се подава пред Конгреса.

„ Утре ще чуете, че Българска социалистическа партия държи на постоянния бюджет, тъй като удълженият бюджет значи едно огромно нищо за България в идващите месеци. Българска социалистическа партия към този момент не поддържа в комисиите снадки бюджет. Редовният бюджет, с целия си обществен пакет, зад който застава Българска социалистическа партия, с позицията, която се откри – да се обезпечат пари, като се орежат разноски от други пера, а не за сметка на налозите и осигуровките на хората, както беше в началото планувано, дава опция за буфери пред хората след 1 януари. Правителството имаше и екшън проект за използване на хърватския сюжет – ръчно ръководство на цените, в случай че се наложи. Въпросът е кой ще поеме отговорност при държавно управление в оставка за това, което ни следва. ГЕРБ и ПП-ДБ одобриха снадки бюджет “, акцентира той.

Паргов добави, че би трябвало разсъдък и ясно осъзнаване на това в какво влизаме от 1 януари: „ Няма какво да се сърдим на тази или онази партия или на хората по площадите. Очевидно хората не са с положително чувство, без значение достиженията на което и да е държавно управление. “

Няма партия, която да е излязла здрава от ръководството. Ние до болежка познаваме този развой. Социолозите мерят моментни фотоси – всичко зависи от това какъв брой играчи ще се явят на изборите, без да намеквам за нов състезател, за който се приказва от заран до вечер.

Готови сме да се явим на изборите като актуалната коалиция, само че тя може и да се разшири, а може и да се понижи. Бюрото подаде тази оставка като акт на своята групова отговорност.

Оставката на Зафиров не е обсъждана. Като акт, той може да го направи пред Конгреса – т.е. след 10 януари ще стане ясно ще има ли Конгрес.

През идващите дни ни предстоят срещи с всички организации “, посочи той.

Отчетохме като неточност неналичието на добра връзка с партийните структури, улисани във властовите и други парламентарни решения и неразбории. Те увличат и забравяш да обясниш на твоите хора какво се случва, за какво се случва, по какъв начин и каква е позицията “, сподели още Паргов.

Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР