Той има над 25 години опит в областта на бизнеса

...
Той има над 25 години опит в областта на бизнеса
Коментари Харесай

Харесваме ги! Георги и Анна Малчеви, които ни помагат как да сме пример за успешен родител

Той има над 25 години опит в региона на бизнеса и маркетинга. Бил е публицист, управнически съветник, шеф дирекция в Министерството на стопанската система, член на съвета на шефовете на огромни холдингови компании, действен шеф, шеф бизнес развиване и е имал още доста други лидерски, бизнес и маркетинг функции. Освен това е учител над 10 години – шеф е на академия за цифров маркетинг, преподава в Нов български университет, УНСС и eMBA програмата на AUBG.

Тя пък е Quality управител с дълготраен опит в ръководството на системите за качество - НАССР, ISO и IFS - логистика. Сред областите й на експертиза включват също връзки с клиенти, обработка на искове и разрешаване на проблеми.

Анна и Георги Малчеви са семейство, което въодушевява. Заедно от повече от 20 години, най-голямото достижение в техния живот в действителност са двете им прелестни момчета: Теди – огромният им наследник, който учи в Harvard и Коко - съзнателен и благополучен тийн, който учи в СМГ и е играч по болдъринг.

За тях главната цел и мерило на сполучливия родител през днешния ден е да помогне на детето си да развие капацитета си и да пораства щастливо. А за това би трябвало да познаваме “матрицата ” за сполучливо родителство. Защото всеки ден имаме опция да създадем още една стъпка в вярната посока.

Именно заради тази причина двамата се въодушевяват и основават „ Бъди за образец като сполучлив родител - 17 потвърдени правилото ”- книга, която включва в себе си не просто препоръки от двама родители на щастливи деца, само че е същинско благосъстояние във връзка с плътните и разумни пояснения, експертните отзиви и персоналните истории.

На 2 септември бе и формалното показване на книгата в „ Топлоцентрала “, където създателите посрещнаха своите посетители, описаха повече за четивото и несъмнено – разведриха ситуацията с неподправено възприятие за комизъм. 

Ние също се сдобихме с издание и отваряйки книгата, виждаме по какъв начин се стартира с основите на родителството, след което биват покрити правилата за сполучливо родителство, които са групирани в три области. Първите са за Успехът, втората секция са правилата за Личността, а последната секция е за Отговорността.
Самите Ани и Жоро споделят, че са написали тази книга дружно, като тук-там, несъмнено, всеки споделя персонална позиция и опит и това е маркирано. И допълват:

„ Според нас нас доста ще ти допадне какъв брой разумно се разказани правилата и по какъв начин си “говорят ” един с различен. Всеки принцип е развъртян в подточки, съвсем както един четец би си задавал въпросите за този принцип.

Във всяка глава сме поставили и детайлни персонални истории по какъв начин сме приложили даден принцип. Добавихме и забавна вероятност – на посетители с карета от родители, учители, психолози и треньори по какъв начин те ползват даяден принцип.

А във всяка глава има и QR кодове за спомагателни запаси – публикации, видеа, книги, подкасти. Изслушали сме и сме изчели десетки книги и запаси за родителство. Тествали сме и сме валидирали кои работят. Затова в този момент представяме тези 17 правилото, които да са в помощ за едно родителство за образец – развили сме капацитета на детето и то пораства щастливо “.

А ето и повече за това прелестно четиво, което горещо предлагаме не просто да стои на библиотечния ви рафт, само че най-вече на нощното ви шкафче, с цел да е близо и да прелиствате страниците с ентусиазъм и усмивка:

Книгата включва 17 доказани правилото за сполучливо родителство. Те са като аксиомите в математиката - приемате ги и можете да ги прилагате за всяка обстановка. Друга метафора за правилата са гравитацията и инерцията - бързо откривате, че съществуват и би трябвало да се преценявате с тях постоянно. А когато знаете по какъв начин работят - можете да ги употребявате в своя изгода. И то изцяло интуитивно.

„ Бъди за образец като сполучлив родител - 17 потвърдени правилото ”  стартира с основите на родителството, след което изяснява правилата за сполучливо родителство в три области.

Първите са за Успехът  - всяко дете желае да е сполучливо, по какъв начин да работим за дълготрайния триумф на детето, и за това по какъв начин детето ни да си споделя верните истории.

Втората секция са правилата за Личността  - каква е личността на детето, по какъв начин да развиваме характера му, по какъв начин да работим с страстите, какъв брой друго е всяко едно дете и възраст.

Последната секция е за Отговорността  - какво значи рискова отговорност в родителството, по какъв начин да сме за образец, по какъв начин да развиваме рапóрт с детето, по какъв начин да сме консистентни.

На   на книгата ще откриете както безвъзмездна глава “Развивайте капацитета на детето ” - 23 страници по какъв начин да прилагате правилото, персонални истории и образци. Там ще можете да поръчате и вашия образец от книгата - с посвещение от създателите с благопожелание да сте сполучливи в родителството. Безспорно - най-отговорната задача!
Източник: dariknews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР