Той добави, че Вучич в един момент се подмазва на

...
Той добави, че Вучич в един момент се подмазва на
Коментари Харесай

Борис Тадич за НИС: Александър Вучич постави руските интереси над

Той добави, че Вучич в един миг се подмазва на руснаците, а в идващия – на американците.

„ Според мен това е доста рисково – на първо място поради банковото действие на страната, имайки поради поредицата от послания, които той насочи по време на днешната си конференция “, съобщи Тадич.

Въпреки това Тадич добави, че през днешния ден Сърбия би трябвало да гледа своя интерес и да вземе поради и тази опция, в това число национализацията на НИС.

На въпрос какво съгласно него ще се случи след тези 50 дни, Тадич отговори, че всички сюжети са вероятни.

Поглед обратно към продажбата на НИС през 2008 година

Той акцентира, че през 2008 година персонално е изискал промяна на цената на НИС, контрактувана преди този момент от държавното управление на Воислав Кощуница, само че това не е било признато от съветската страна.

Тадич напомни, че Сърбия е продала 51% от акциите за 400 милиона евро, до момента в който съветската страна е влезнала в договарянията с оценка, че НИС коства 170 милиона.

Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР