Това заяви д-р Благородна Макева, преподавател в Академията на МВР През

...
Това заяви д-р Благородна Макева, преподавател в Академията на МВР
През
Коментари Харесай

Около 1000 наказателни досъдебни производства годишно за престъпления, извършени от деца

Това съобщи доктор Благородна Макева, учител в Академията на Министерство на вътрешните работи

През последните дни станахме очевидци на серия от случаи на принуждение сред деца - намушкано момче в търговски център, друго нападнато с нож в 94-то учебно заведение в София и ученичка, която напръска друга с пикантен спрей в Бургас. Какви са вероятните решения на огромния проблем с детското принуждение разяснява доктор Благородна Макева, учител в Академията на Министерство на вътрешните работи,.

„ Тези случаи са тревожна наклонност ", уточни тя. И цитира следните данни:

♦ Средно годишно има до 1000 наказателни досъдебни производства, свързани с осъществени от деца закононарушения.

♦ При противообществените прояви най-големият дял за предходната година са случаи на демонстрация на експанзия от страна на деца.

♦ Проучване на УНИЦЕФ-България демонстрира, че 39% от интервюираните деца са показали, че са били жертва на принуждение в учебно заведение.

♦ Най-често причинителите на закононарушение измежду малолетните са момчета.

♦ Най-голям дял на закононарушенията е против собствеността.

Макева уточни още, че децата стават жертва и на цифров тормоз, което се отразява и на експанзията в учебно заведение.

Начини за разрешаване на казуса

Макева разяснява по какъв начин обществото може да се оправи с експанзията сред децата.

♦ Металдетекторите в учебните заведения са част от решението.

♦ Необходима е повече работа на експерти с децата.

♦ Нужно е младежи и инфлуенсъри, посредством Youtube, TikTok, също да се включат в работата с децата, защото те приказват на техния език.

Преподавателят добави, че все още върви акция за предварителна защита на насилието - „ Бъди самоуверен. Бъди добър. "

Източник: cross.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР