Иван Таков за отложения доклад за транспортната мрежа в София: Терзиев може единствено и само да излиза с евтин пиар по Фейсбук
Това за мен е липса на подготвеност и екипност, макар всичките заклинания, които слушахме още от времето на предизборната акция, че Терзиев идвал с подготвен и квалифициран екип. Това сподели ръководителят на Градския съвет на БСП-София и на групата на " Българска социалистическа партия за България “ в Столичния общински съвет, в предаването " България, Европа и светът на фокус “ на Радио ФОКУС по отношение на следващата оставка в управлението на Столична община.
По негови думи промяната на зам.-кметовете показва неустойчивост и неразбираема политика.
" В момента още веднъж сме в същата обстановка, в която бяхме предходната година, с неодобрение от страна на синдикатите, с неизясненост от кмета и администрацията какво считат да вършат в тази сфера. Комисията по превоз организирахме една среща със синдикатите и с транспортните сдружения, с цел да се опитаме малко да намерим допирани точки и да не се повтори същата обстановка от предходната година с блокаж на София. Помните една седмица нямаше наземен градски превоз. Следващата седмица кметът се опита да организира същата среща и видяхме, че излезе с едно много непочтено и присмехулно отношение към служащите и към синдикатите в тази сфера. Така че за мен това е извънредно непрофесионално държане от негова страна. Нищо положително не чака града в идната година и половина, която остава от неговия мандат ", изясни Таков.
Относно отложеното разглеждане на отчета за възстановяване на транспортната услуга в столицата, той сподели, че отчетът би трябвало да бъде поставен на публично обслужване и разискван с Комисията по превоз, и тогава да се реши кой е най-хубавият вид.
" Видно е приносът на Българска социалистическа партия и моя в превоза с всичките отчети, които сме внесли за възстановяване на транспортното услужване, за възстановяване на изискванията на труд, за повишение на заплатите в областта на превоз и на опазването на здравето. Така че против тези обстоятелства той може само и единствено да излиза с на ниска цена пиар по Facebook ", сподели още председателят на Градския съвет на БСП-София.
ФОКУС напомня, че по-рано кметът на София съобщи, че столицата е " пропуснала " опция да кандидатства за 141 млн. евро европейско финансиране по Програма " Околна среда “, предопределено за вложения в нов електрически превоз и рационализация на градската транспортна система ". Изказването му е във връзка отсрочения в транспортна комисия на СОС отчет за 24 промени в транспортната мрежа на София.
По негови думи промяната на зам.-кметовете показва неустойчивост и неразбираема политика.
" В момента още веднъж сме в същата обстановка, в която бяхме предходната година, с неодобрение от страна на синдикатите, с неизясненост от кмета и администрацията какво считат да вършат в тази сфера. Комисията по превоз организирахме една среща със синдикатите и с транспортните сдружения, с цел да се опитаме малко да намерим допирани точки и да не се повтори същата обстановка от предходната година с блокаж на София. Помните една седмица нямаше наземен градски превоз. Следващата седмица кметът се опита да организира същата среща и видяхме, че излезе с едно много непочтено и присмехулно отношение към служащите и към синдикатите в тази сфера. Така че за мен това е извънредно непрофесионално държане от негова страна. Нищо положително не чака града в идната година и половина, която остава от неговия мандат ", изясни Таков.
Относно отложеното разглеждане на отчета за възстановяване на транспортната услуга в столицата, той сподели, че отчетът би трябвало да бъде поставен на публично обслужване и разискван с Комисията по превоз, и тогава да се реши кой е най-хубавият вид.
" Видно е приносът на Българска социалистическа партия и моя в превоза с всичките отчети, които сме внесли за възстановяване на транспортното услужване, за възстановяване на изискванията на труд, за повишение на заплатите в областта на превоз и на опазването на здравето. Така че против тези обстоятелства той може само и единствено да излиза с на ниска цена пиар по Facebook ", сподели още председателят на Градския съвет на БСП-София.
ФОКУС напомня, че по-рано кметът на София съобщи, че столицата е " пропуснала " опция да кандидатства за 141 млн. евро европейско финансиране по Програма " Околна среда “, предопределено за вложения в нов електрически превоз и рационализация на градската транспортна система ". Изказването му е във връзка отсрочения в транспортна комисия на СОС отчет за 24 промени в транспортната мрежа на София.
Източник: focus-news.net
КОМЕНТАРИ




