Войната с Иран се промени, тезите на Тръмп - не
Това прави доста мъчно да се реши какъв брой съществено да се одобряват уверенията на американския президент за близостта на договорка
Президентът на САЩ Доналд Тръмп продължава да загатва, че договорката за преустановяване на войната с Иран е съвсем завършила.
Това е една поредност от причини, които той повтаря от месеци.
Самата война се промени - еволюирайки от потрес и благоговение до едномесечно преустановяване на огъня, при което всяка страна наложи скъпоструваща обсада на другата.
Но основните теми на Тръмп останаха същите. Идеите, които той повтаря, включват основните моменти, че Съединени американски щати са виновни, иранската войска е опустошена и че всичко ще завърши напълно скоро.
Всичко това прави доста мъчно да се реши какъв брой съществено да се одобряват уверенията му за близостта на договорка.
Посланията на Белия дом по отношение на войната се оказаха неефективни, в случай че се има вяра на мрачните социологически изследвания, само че привързаността на Тръмп към личния му сюжет беше непоклатима.
Точка №1: Почти свърши
" Ще свърши бързо ", сподели Тръмп по време на протест в поддръжка на претендент на републиканците в Джорджия тази седмица.
" Мисля, че има доста добър късмет да завърши, а в случай че не завърши, ще би трябвало да се върнем към бомбардировките ", сподели той по-рано през седмицата.
Това е задявка, която той употребява още веднъж и още веднъж, откогато Съединени американски щати и Израел за първи път нападнаха Иран.
" Много скоро ", сподели той пред кореспонденти на 9 март.
Конкретният период се е трансформирал от четирите до шест седмици, които Тръмп предвижда при започване на акцията, само че постоянно е оставал напълно отдалечен.
Точка №2: Това е просто отклоняване, екскурзия или битка
Тръмп не се е поколебал да употребява думата " война ", с цел да опише боен спор, който е воден без позволение от Конгреса. Но той избира да го разказва като нещо по-малко значимо.
" Наричам го битка, тъй като тъкмо това е, битка е. И се оправяме необикновено добре ", сподели Тръмп в Белия дом в сряда.
Думата " битка " е относително нова, само че концепцията към нея е непрекъсната.
" Това е къса екскурзия в нещо, което е трябвало да се прави от 47 години ", сподели той пред кореспонденти на 7 март по време на полет на президентския аероплан.
" Затова направихме малко отклоняване и нещата се развиват доста добре ", сподели той в Белия дом на 4 май.
Точка №3: САЩ унищожиха иранската войска
" Те нямат военноморски флот - изцяло са унищожени, нямат военновъздушни сили - изцяло са унищожени, нямат противовъздушни сили - изцяло са унищожени, нямат радар. Нямат водачи. Лидерите са унищожени. И после чета вестниците, които споделят какъв брой добре се оправят. Не се оправят добре ", сподели Тръмп на 5 май в Белия дом.
Ден по-рано той сподели същото.
" Те нямат военноморски флот, нямат военновъздушни сили, нямат противовъздушна защита, нямат радар, нямат нищо. Всъщност нямат водачи. Лидерите им - водачите също ги няма ", сподели той на 4 май.
Това е тематика за диалози, която Тръмп повтаря до погнуса, както преди прекратяването на огъня от 7 април, по този начин и по-късно.
Ето един образец от диалога му с кореспонденти на 20 март, в който той твърди, че Съединени американски щати всъщност към този момент са спечелили войната:
" Унищожихме флота им, военновъздушните им сили. Унищожихме противовъздушната им система. Унищожихме всичко. Свободни сме. От военна позиция, всичко, което вършат, е да запушват пролива. Но от военна позиция, с тях е свършено ", сподели той тогава.
Точка №4: Иранското управление желае договорка
Сериозността на договарянията сред Иран и Съединени американски щати е била обект на доста догатки, защото те са се колебаели по време на войната. Многоточковите оферти, реализирани с посредничеството на Пакистан, са се трансформирали в по-опростен набор от правила. (Някои отчети допускат, че предлагането се побира на една страница, само че Тръмп споделя, че има освен това от това.)
Не е ясно и какво би се случило в дълготраен проект с нуклеарната стратегия на Иран. Тръмп от дълго време декларира, че съществена цел на войната е да се подсигурява, че Иран в никакъв случай няма да има нуклеарно оръжие.
Но главната му теза е, че иранското управление желае договорка. " Те желаят да сключат договорка. Водихме доста положителни диалози през последните 24 часа и е доста допустимо да сключим договорка ", сподели Тръмп в сряда в Белия дом.
На друго събитие в сряда той сподели нещо доста сходно. " Работим с хора, които мощно желаят да сключат договорка, и ще забележим дали могат да сключат договорка, която да е приемлива за нас. До огромна степен направляваме нещата ", сподели той.
Тръмп приказва от месеци за това по какъв начин иранците желаят да сключат договорка. Сделка по този начин и не се е осъществила.
" Те желаят да сключат договорка ", сподели той на 21 март.
По това време, преди прекратяването на огъня, което трябваше да помогне за постигането на договорка, Тръмп твърдеше, че войната върви по неговия проект. " Седмици сме пред графика ", сподели той тогава. (Вече не употребява тази теза.)
Няколко дни по-късно, на 26 март, той беше разчувствуван, че иранците не са склонни да се съгласят с предлагането на Съединени американски щати и насочи закани в Truth Social: " Иранските договарящи са доста разнообразни и " странни ". Те ни " молят " да сключим договорка, което би трябвало да вършат, защото са военно унищожени, без никакъв късмет за възмездие, и все пак обществено декларират, че единствено " преглеждат нашето предложение ". ГРЕШНО!!! "
Ситуацията се промени от този момент. Има преустановяване на огъня, само че Иран закупи преимущество, като затвори Ормузкия пролив. Но тематиката за диалог остава същата.
Точка №5: Каквото и да реализира, ще бъде по-добро от договорката на Обама с Иран
Тръмп продължава да приказва за нуклеарната договорка, подписана сред голям брой страни и Иран по време на администрацията на Обама. Той го повтаря постоянно.
" Други президенти трябваше да създадат това ", сподели той във вторник в Белия дом. " Четиридесет и седем години те (президентите) си играят с тези глупави хора (иранските лидери). В доста случаи глупави хора. Това трябваше да бъде направено от Обама. Той пое по различен метод. Даваше му пари в брой. Изпращаше самолети, цялостни с тях - Boeing 757 извади седалките и постави зелени, зелени пари, 1,7 милиарда $ в самолета. "
Тези изказвания, които изопачават обстоятелствата от договорката от ерата на Обама, са чести тематики за диалози за Тръмп.
" СДЕЛКАТА, която сключваме с Иран, ще бъде МНОГО ПО-ДОБРА от така наречен " Иранската нуклеарна договорка ", написана от Барак Хюсеин Обама и сънливия Джо Байдън, една от най-лошите покупко-продажби, сключвани в миналото, свързани със сигурността на нашата страна ", заяви той на 20 април в обществените мрежи.
Точка №6: Всичко би си коствало да се спре Иран да придобие нуклеарно оръжие
Въпреки че оценките на разузнаването преди войната не допускаха, че Иран е на прага на придобиване на нуклеарно оръжие, Тръмп твърди, че войната е била нужна, с цел да се предотврати нуклеарна война.
" Мога да ви кажа, че Близкия изток щеше да го няма, Израел щеше да го няма и те щяха да се прицелят първо в Европа, а по-късно в нас, тъй като са заболели хора. Това са заболели хора " - сподели Тръмп на 5 май в Белия дом - И няма да позволим на лунатици да имат нуклеарно оръжие. "
Последователността в причините на Тръмп затруднява преценката по кое време повтаря сюжета и по кое време може би споделя нещо ново по отношение на договарянията за преустановяване на войната.
Президентът на САЩ Доналд Тръмп продължава да загатва, че договорката за преустановяване на войната с Иран е съвсем завършила.
Това е една поредност от причини, които той повтаря от месеци.
Самата война се промени - еволюирайки от потрес и благоговение до едномесечно преустановяване на огъня, при което всяка страна наложи скъпоструваща обсада на другата.
Но основните теми на Тръмп останаха същите. Идеите, които той повтаря, включват основните моменти, че Съединени американски щати са виновни, иранската войска е опустошена и че всичко ще завърши напълно скоро.
Всичко това прави доста мъчно да се реши какъв брой съществено да се одобряват уверенията му за близостта на договорка.
Посланията на Белия дом по отношение на войната се оказаха неефективни, в случай че се има вяра на мрачните социологически изследвания, само че привързаността на Тръмп към личния му сюжет беше непоклатима.
Точка №1: Почти свърши
" Ще свърши бързо ", сподели Тръмп по време на протест в поддръжка на претендент на републиканците в Джорджия тази седмица.
" Мисля, че има доста добър късмет да завърши, а в случай че не завърши, ще би трябвало да се върнем към бомбардировките ", сподели той по-рано през седмицата.
Това е задявка, която той употребява още веднъж и още веднъж, откогато Съединени американски щати и Израел за първи път нападнаха Иран.
" Много скоро ", сподели той пред кореспонденти на 9 март.
Конкретният период се е трансформирал от четирите до шест седмици, които Тръмп предвижда при започване на акцията, само че постоянно е оставал напълно отдалечен.
Точка №2: Това е просто отклоняване, екскурзия или битка
Тръмп не се е поколебал да употребява думата " война ", с цел да опише боен спор, който е воден без позволение от Конгреса. Но той избира да го разказва като нещо по-малко значимо.
" Наричам го битка, тъй като тъкмо това е, битка е. И се оправяме необикновено добре ", сподели Тръмп в Белия дом в сряда.
Думата " битка " е относително нова, само че концепцията към нея е непрекъсната.
" Това е къса екскурзия в нещо, което е трябвало да се прави от 47 години ", сподели той пред кореспонденти на 7 март по време на полет на президентския аероплан.
" Затова направихме малко отклоняване и нещата се развиват доста добре ", сподели той в Белия дом на 4 май.
Точка №3: САЩ унищожиха иранската войска
" Те нямат военноморски флот - изцяло са унищожени, нямат военновъздушни сили - изцяло са унищожени, нямат противовъздушни сили - изцяло са унищожени, нямат радар. Нямат водачи. Лидерите са унищожени. И после чета вестниците, които споделят какъв брой добре се оправят. Не се оправят добре ", сподели Тръмп на 5 май в Белия дом.
Ден по-рано той сподели същото.
" Те нямат военноморски флот, нямат военновъздушни сили, нямат противовъздушна защита, нямат радар, нямат нищо. Всъщност нямат водачи. Лидерите им - водачите също ги няма ", сподели той на 4 май.
Това е тематика за диалози, която Тръмп повтаря до погнуса, както преди прекратяването на огъня от 7 април, по този начин и по-късно.
Ето един образец от диалога му с кореспонденти на 20 март, в който той твърди, че Съединени американски щати всъщност към този момент са спечелили войната:
" Унищожихме флота им, военновъздушните им сили. Унищожихме противовъздушната им система. Унищожихме всичко. Свободни сме. От военна позиция, всичко, което вършат, е да запушват пролива. Но от военна позиция, с тях е свършено ", сподели той тогава.
Точка №4: Иранското управление желае договорка
Сериозността на договарянията сред Иран и Съединени американски щати е била обект на доста догатки, защото те са се колебаели по време на войната. Многоточковите оферти, реализирани с посредничеството на Пакистан, са се трансформирали в по-опростен набор от правила. (Някои отчети допускат, че предлагането се побира на една страница, само че Тръмп споделя, че има освен това от това.)
Не е ясно и какво би се случило в дълготраен проект с нуклеарната стратегия на Иран. Тръмп от дълго време декларира, че съществена цел на войната е да се подсигурява, че Иран в никакъв случай няма да има нуклеарно оръжие.
Но главната му теза е, че иранското управление желае договорка. " Те желаят да сключат договорка. Водихме доста положителни диалози през последните 24 часа и е доста допустимо да сключим договорка ", сподели Тръмп в сряда в Белия дом.
На друго събитие в сряда той сподели нещо доста сходно. " Работим с хора, които мощно желаят да сключат договорка, и ще забележим дали могат да сключат договорка, която да е приемлива за нас. До огромна степен направляваме нещата ", сподели той.
Тръмп приказва от месеци за това по какъв начин иранците желаят да сключат договорка. Сделка по този начин и не се е осъществила.
" Те желаят да сключат договорка ", сподели той на 21 март.
По това време, преди прекратяването на огъня, което трябваше да помогне за постигането на договорка, Тръмп твърдеше, че войната върви по неговия проект. " Седмици сме пред графика ", сподели той тогава. (Вече не употребява тази теза.)
Няколко дни по-късно, на 26 март, той беше разчувствуван, че иранците не са склонни да се съгласят с предлагането на Съединени американски щати и насочи закани в Truth Social: " Иранските договарящи са доста разнообразни и " странни ". Те ни " молят " да сключим договорка, което би трябвало да вършат, защото са военно унищожени, без никакъв късмет за възмездие, и все пак обществено декларират, че единствено " преглеждат нашето предложение ". ГРЕШНО!!! "
Ситуацията се промени от този момент. Има преустановяване на огъня, само че Иран закупи преимущество, като затвори Ормузкия пролив. Но тематиката за диалог остава същата.
Точка №5: Каквото и да реализира, ще бъде по-добро от договорката на Обама с Иран
Тръмп продължава да приказва за нуклеарната договорка, подписана сред голям брой страни и Иран по време на администрацията на Обама. Той го повтаря постоянно.
" Други президенти трябваше да създадат това ", сподели той във вторник в Белия дом. " Четиридесет и седем години те (президентите) си играят с тези глупави хора (иранските лидери). В доста случаи глупави хора. Това трябваше да бъде направено от Обама. Той пое по различен метод. Даваше му пари в брой. Изпращаше самолети, цялостни с тях - Boeing 757 извади седалките и постави зелени, зелени пари, 1,7 милиарда $ в самолета. "
Тези изказвания, които изопачават обстоятелствата от договорката от ерата на Обама, са чести тематики за диалози за Тръмп.
" СДЕЛКАТА, която сключваме с Иран, ще бъде МНОГО ПО-ДОБРА от така наречен " Иранската нуклеарна договорка ", написана от Барак Хюсеин Обама и сънливия Джо Байдън, една от най-лошите покупко-продажби, сключвани в миналото, свързани със сигурността на нашата страна ", заяви той на 20 април в обществените мрежи.
Точка №6: Всичко би си коствало да се спре Иран да придобие нуклеарно оръжие
Въпреки че оценките на разузнаването преди войната не допускаха, че Иран е на прага на придобиване на нуклеарно оръжие, Тръмп твърди, че войната е била нужна, с цел да се предотврати нуклеарна война.
" Мога да ви кажа, че Близкия изток щеше да го няма, Израел щеше да го няма и те щяха да се прицелят първо в Европа, а по-късно в нас, тъй като са заболели хора. Това са заболели хора " - сподели Тръмп на 5 май в Белия дом - И няма да позволим на лунатици да имат нуклеарно оръжие. "
Последователността в причините на Тръмп затруднява преценката по кое време повтаря сюжета и по кое време може би споделя нещо ново по отношение на договарянията за преустановяване на войната.
Източник: dnesplus.bg
КОМЕНТАРИ




