Това няма да е пълен колапс, но ще трябва да

...
Това няма да е пълен колапс, но ще трябва да
Коментари Харесай

Украинското разузнаване: Запасите от американско оръжие ще стигна...

" Това няма да е цялостен колапс, само че ще би трябвало да се отдръпваме по-бързо ", споделя представителят на разузнаването пред FT.

 

Тези прогнози се разминават с други източници, които настояват, че Киев разполага с задоволително муниции и оръжие за най-малко шест месеца.

 

Военният анализатор от Carnegie Endowment Майкъл Кофман предвижда, че въздействието от дефицита на въоръжение ще стане явно в границите на няколко месеца.

" Ще стартираме да виждаме огромни последици скоро и те ще бъдат свързани най-много с лимитираната дарба на Украйна да нанася високоточни удари ", изяснява Кофман.

 

Според украинския боен анализатор Павел Нарожни, най-сериозният проблем ще бъде дефицитът на HIMARS, за които Украйна няма действителен сурогат.

 

Липсата на HIMARS и други високоточни системи ще затрудни поразяването на съветски военни цели, което ще разреши на съветските сили да укрепят логистиката и снабдяването си.

 

Украинската войска ще резервира английските и френските крилати ракети Storm Shadow/SCALP, само че съгласно Нарожни те са по-бавни и по-лесни за събаряне спрямо американските прецизни оръжия.
Източник: frognews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР