Това мнение изрази в предаването Лице в лице по bTV

...
Това мнение изрази в предаването Лице в лице по bTV
Коментари Харесай

Журналист: Aкцията срещу Петя Банкова и скандала с Живко Коцев са...

Това мнение изрази в предаването " Лице в лице " по bTV проверяващият публицист Мирела Веселинова по отношение на разкритията за редом правораздаване и трусовете в Министерство на вътрешните работи.

 

" Преди журналистическите разкрития по отношение на Нотариуса имаше единствено безмълвие от институциите във връзка мрежите за шантаж и търговия с въздействие за да се постановяват правосъдни актове под несъмнено въздействие, да се рекетира бизнес, да се извършват политически поръчки. Тези схеми не престават да съществуват, те не са умрели с Нотариуса и Пепи Еврото. Има слепване на силовите структури с правораздаването, институции се трансформират в бухалки, които обслужват задкулисието ", счита Веселинова.

 

Тя бе безапелационна, че акцията против шефката на Агенция " Митници " Петя Банкова и абсурда с някогашния основен прокурор Живко Коцев са част от започващата предизборна битка.

 

" Това е доста мощен знак за една доста нечестна и кална предизборна акция, която ще се води " на кръв ". Това е извънредно заплашителен знак за демокрацията и институциите в България, тъй като по всичко наподобява, че службите и прокуратурата се употребяват от избрани политически сили за атакуване на политически съперници ", посочи журналистът.

Според Веселинова Живко Коцев е бил притискан не да си подаде оставката, а да подпише показания, уличаващи някогашния вътрешен министър Бойко Рашков във връзки със посочените за контрабандисти Марин и Стефан Димитрови.

 

" Всичко това е безспорен парадокс. Живеем в успореден свят, в който прокуратурата, службите и органите на Министерство на вътрешните работи ни твърдят в неуместни обстановки, в нещо, което няма логичност ", сподели още тя.
Източник: frognews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР