Това, което целим с тези санкции, е подкрепа на реформа

...
Това, което целим с тези санкции, е подкрепа на реформа
Коментари Харесай

Посланик О‘Брайън: Със санкциите подкрепяме реформата на съдебната система

Това, което целим с тези наказания, е поддръжка на промяна на правосъдната система. Правим това като взаимност с Европейския съюз, който настоя за промяна на системата в България.   Това съобщи дипломат Джим О‘Брайън, началник на Офиса за съгласуване на глобите в Държавния департамент на Съединени американски щати във връзка наложените през днешния ден наказания от Службата за надзор на задграничните активи на Министерството на финансите на Съединени американски щати на Румен Овчаров, Александър Христов Николов, Иван Генов, Николай Малинов и Владислав Горанов за тяхното необятно присъединяване в корупционна активност в България.    Бяхме удовлетворени да забележим, че се подхващат стъпки в тази посока от Народното събрание, само че сме разочаровани, че това значимо законодателство не беше довършено, сподели Джим О‘Брайън, представен от Българска телеграфна агенция.    Той взе участие отдалечено в среща в резиденцията на посолството на Съединени американски щати у нас. На нея присъствено бе посланикът на Англия в България - доктор Роб Диксън, предава организацията. Англия глоби Делян Пеевски, Илко Желязков и Васил Божков.   " Българските жители заслужават по-добро. Парите, които би трябвало да бъдат ориентирани за ремонт на пътища, за градеж на лечебни заведения, за поддръжка на икономическия напредък, свършват в джобовете на извършващите корупционни дейности. Ето за какво Англия работи в този момент - с цел да поддържа България и нейните старания да се оправя с корупцията и да укрепи върховенството на закона ", съобщи той.   В Twitter дипломат Дикъсн написа, че Обединеното кралство се ангажира да се бори с корупцията, където и да се се случва тя. " В съгласуваност със съдружниците ни от Съединени американски щати, през днешния ден действаме, с цел да подкрепим България и напъните ѝ да се бори с корупцията и да укрепи на върховенството на закона ", туитна той.  
Обединеното кралство се ангажира да се бори с корупцията, където и да се се случва тя.

В съгласуваност със съдружниците ни от Съединени американски щати, през днешния ден действаме, с цел да подкрепим България и напъните й да се бори с корупцията и да укрепи на върховенството на закона???????????????? https://t.co/frvcpo3rcl
— Rob Dixon (@RobDixonHMA) February 10, 2023 Посланик Диксън ретуитна и известие на английския външен министър Джеймс Клевърли, обвързвано със глобените през днешния ден от Обединеното кралство и Съединени американски щати някогашни и сегашни длъжностни лица от България.   " Твърде дълго време тези физически и юридически лица лишаваха България от значими за развиването запаси. Нейният народ заслужава нещо по-добро. Координираните наказания на Обединеното кралство и Съединени американски щати ще пресекат тази корупция ", написа Клевърли.   Съединени американски щати, в съгласуваност с Англия, оповестиха, че подхващат дейности за противопоставяне на систематичната корупция в България, като постановат наказания против пет някогашни държавни чиновници и пет юридически лица от България поради корупционни дейности, довели до противозаконни персонални облаги, подкопаване на демократичните институции в страната и усилване на нездравословната ѝ взаимозависимост от съветските енергийни източници, се споделя в изказване на държавния секретар на Съединени американски щати Антъни Блинкън, оповестено от пресслужбата на Държавния департамент, оповестява още Българска телеграфна агенция.    

Тихомир Безлов: Последните хора, които влизат в листата със наказания по закона „ Магнитски “, ми наподобяват като свързани с войната в Украйна 

Последните хора, които влизат в листата със наказания по закона „ Магнитски “, ми наподобяват като свързани с войната в Украйна и отбраната на съветски ползи. Това сподели пред Българска телеграфна агенция Тихомир Безлов от Центъра за проучване на демокрацията. Той добави, че това са единствено тълкования и че е належащо да бъдат видени претекстовете за налагането на глобите.    Относно включването в листата на някогашния финансов министър в два кабинета на ГЕРБ – Владислав Горанов, Безлов разяснява, че обяснението може да е обвързвано с това да има „ политически баланс “. Експертът уточни, че ненапълно е сюрпризиран от новия лист със глобени лица.    Санкциите по закона „ Магнитски “ са тежка мярка на ограничение, поради американските банки, на хората, попаднали в листата. Банките, в които тези хора имат сметки, са в огромен риск и по тази причина тези банки приключват всевъзможни действия с въпросните хора, изясни Безлов.    Другото, което стана известно, е, че тъй като България няма законодателство, което да приспособява глобите „ Магнитски “ по българските си закони на практика не могат да бъдат блокирани активи на тези хора, добави специалистът.   Христо Иванов прикани Иван Гешев да си подаде оставката и поради новия лист “Магнитски ”   Трябва за следващ път да призовем основния прокурор Иван Гешев да си подаде оставката поради новия лист “Магнитски ”, тъй като това е оценка и за неговите дейности, изиска съпредседателят на " Демократична България " Христо Иванов в позиция, публикувана от пресцентъра на обединяването.   " Съединени американски щати оповестиха нови наказания против петима български жители: някогашния финансов министър от ГЕРБ Владислав Горанов, някогашния енергиен министър от Българска социалистическа партия Румен Овчаров, някогашните членове на управата на АЕЦ “Козлодуй ” Александър Николов и Иван Генов и водача на придвижване “Русофили ” Николай Малинов. Англия пък, която има собствен лист, наложи наказания над Делян Пеевски, Васил Божков и Илко Желязков, които през 2021 година към този момент бяха глобени по световния закон “Магнитски ” ", показва Иванов.    Според него самият факт, че Съединени американски щати и Обединеното кралство не престават да употребяват по отношение на България подобен вид санкционни принадлежности, е присъда за работата на прокуратурата и службите в страната. Иванов е безапелационен, че Владислав Горанов е представител на модела “Борисов ”. И че Съединени американски щати в този момент ни припомнят, че въобще не са били разследвани изказванията на " хазартния необут Васил Божков за подкупи, до момента в който за всички е ясно, че тези пари са отивали към Бойко Борисов. А законодателното обслужване на тези подкупи е невероятно без Борисов, който пък е осигурявал на Гешев политическо прикритие ".   “Горанов е част от логистиката. Съединени американски щати бият самара, да се сеща магарето ”, се показва в коментара на съпредседателя на Демократична България.
Източник: profit.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР