Това, което се случи с вота на недоверие не се

...
Това, което се случи с вота на недоверие не се
Коментари Харесай

Цвета Рангелова от „Възраждане“: БСП иска да помогне на правителството да оцелее

Това, което се случи с вота на съмнение не се е случвало до момента. Очевидно е желанието на Българска социалистическа партия да помогне на държавното управление да оцелее. Очевидно се клати съществено сглобката.
Това съобщи Цвета Рангелова от " Възраждане ".

Тя акцентира, че те не са част от кабинета и нямат нито обвързване да обезпечават кворума в зала, нито да пазят кабинета.

" Днес ще внесем искане в Конституционния съд за наложително пояснение нормата на член 155 от Конституцията - какво е наложителното изискуемо болшинство при приемане на трите четения на промените и допълненията на Конституцията. Досега, до това Народно събрание всички предшестващи промени на Конституцията са се правили с правила, според които за второ четене на промените на Конституцията е било належащо условието от 3/4 болшинство от всички народни представители. Недоумение разсъни у нас събитие за какво 49-тото Народно събрание одобри други правила и по тази причина желаеме Конституционен съд да даде наложително тълкувание на това какво е наложителното квалифицирано болшинство ", заяви Рангелова.
Коментирай

Източник: cross.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР