Това е един тъжен ден за Европа. Тя губи 12%

...
Това е един тъжен ден за Европа. Тя губи 12%
Коментари Харесай

Трудно щял да се реши проблемът с ирландската граница след Брекзит

" Това е един печален ден за Европа. Тя губи 12% от популацията си, втората по величина стопанска система. И двете страни ще излязат губещи от тази обстановка. Ако до момента се предоговаряше механизмът, в този момент стартира самата същност. Започва доста тежката работа ". Това съобщи някогашният зам.-министър на външните работи Милен Керемидчиев пред Bulgaria ON AIR.

По думите на политологът Георги Киряков в случай че няма комерсиална договорка, която да остави Англия като част от общото европейско икономическо пространство, мъчно ще се реши казусът с ирландската граница.

Според него тя би трябвало да бъде оставена отворена, само че в случай че се стигне до корав Брекзит, не се знае дали няма да има обединяване на Ирландия и Северна Ирландия.

Според Милен Керемидчиев, Борис Джонсън е достигнал кулминационната точка на своя политически триумф.

Киряков счита, че Англия е била балансьор в връзките сред Франция и Германия, а в този момент ще липсва.
 Отказваме се от Еврозоната, в случай че ни предложат различен курс на лв., безапелационен Горанов Обновена
Отказваме се от Еврозоната, в случай че ни предложат различен курс на лв., безапелационен Горанов

Влизаме единствено при курс 1.95583

" Ще има преразпределение на салдото на силите и години наред ще се люшка сред Германия и Франция " , означи политологът.

Керемидчиев е на мнение, че ще забележим още по-сериозно заявяване на желанието за водачество в Европа от страна на Франция.

" В идващите 11 месеца няма да има действителна смяна , само че ние би трябвало да се готвим за такава ", съобщи Керемидчиев.
 Консенсус за присъединението ни към Еврозоната в Народно събрание
Консенсус за присъединението ни към Еврозоната в Народно събрание

Новината заяви финансовият министър Владислав Горанов

Финансовият министър Владислав Горанов разгласи, че ще бъде импортиран план, с който се дава гаранция, че България ще влезе в Еврозоната единствено и само при валутния ръб, който е сега. Според шефа на Българска народна банка Димитър Радев има цялостна политическа поддръжка, че България ще влезе в чакалнята, а по-късно и в Еврозоната при курса, който имаме все още - 1,95583.

" ЕЦБ, Еврозоната и Европейски Съюз имат едно мислено след случая с Гърция и ще бъдат доста деликатни в този развой на приемане на нови страни в Еврозоната. България е неразбираема за Еврозоната като постоянен и предвидим сътрудник ", разяснява Киряков.

А съгласно Керемидчиев ЕЦБ освен ще бъде консервативно настроена към България.

" При всички положения България би трябвало да контракти обменен курс. По-вероятно е обаче централните банки да не се съгласят на този курс ", счита той.
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР