Тотнъм записа втора поредна победа във Висшата лига на Англия

...

Тотнъм се справи с Форест и се изравни със Сити

Тотнъм записа втора поредна победа във Висшата лига на Англия – 2:0 над Нотингам Форест като посетител. Загубата е пета в последните шест срещи за Форест. Тотнъм събра 33 точки от първите си 17 мача и заема пето място. С 33 точки е и първенецът Манчестър Сити. Лидерът има 4 точки повече. Нотингам Форест е на 16-о място с 14 точки.

Шпорите стигнаха до триумфа с по един гол и през двете полувремена, а полузащитникът Деян Кулушевски изигра роля и при двете попадения. Шведският национал постави топката на главата на Ричарлисон в добавеното време на първото полувреме за 0:1. Голът е втори в три мача за бразилеца. Освен това насам.

В 65-ата минута Кулушевски се възползва от неточност на вратаря Мат Търнър, с цел да направи 0:2.

Домакините също имаха своите шансове за гол, само че ги пропуснаха. Освен това в последните секунди гредата избави Тотнъм след удар на Нико Уилямс. Попадение на Антъни Еланга за Форест беше анулирано поради засада. Гостите от Лондон приключиха мача с 10 души след червен картон на Ив Бисума в 70-ата минута.

Източник: flashnews.bg