Тотнъм записа пети пореден мач без победа във всички турнири,

...

Пети пореден мач без победа за Тотнъм

Тотнъм записа пети следващ мач без победа във всички шампионати, откакто приключи 1:1 с Бърнли на " Търф Моор ". Домакините бяха по-добрият тим през първото полувреме и справедливо взеха задатък с гол на Крис Ууд в 13-ата минута. Лондончани обаче взеха самодейността след почивката и Деле Али изравни от дузпа в 50-ата.

Жозе Моуриньо направи цели шест промени в състава си в съпоставяне със загубата от Уулвърхамптън преди седмица. Юго Лорис се завърна на вратата. Оливър Скип, Танги Ндомбеле, Тоби Алдервейрелд, Ян Вертонген и Ерик Ламела също започнаха като титуляри. Ерик Дайър, който се забърка в скандал след загубата след дузпи от Норич, резервира мястото си.

Крис Ууд се завърна измежду титулярите на Бърнли, като той размени Матей Видра.

Домакините започнаха по-добре и в 13-ата минута взеха подобаващ задатък. Макнийл центрира отляво, топката бе изчистена от Дайър към Родригес, който стреля от 20-ина метра. Лорис не се намеси доста добре, от което се възползва Ууд, направил добавка от близко. Повторенията демонстрираха, че преди центрирането топката удари ръката на Макнийл. ВАР прегледа обстановката, само че попадението в последна сметка бе зачетено.
Chris Wood has scored 8 goals in the six yard box this season, no player in Europe’s top five leagues has more.

Always finding those high-quality chances. pic.twitter.com/y5NsMmqeho
— Statman Dave (@StatmanDave) March 7, 2020

В 30-ата минута Ламела нанесе първия прецизен удар за Тотнъм, само че той не сътвори проблеми на Поуп.

До почивката тимът на Бърнли продължи да бъде по-добрият тим и справедливо се прибра в съблекалнята като лидер в резултата.

Моуриньо предприе двойна промяна за началото на второто полувреме - Скип и Ндомбеле отстъпиха местата си на Ло Селсо и Моура. Това даде резултат и в 49-ата минута точно Ло Селсо изведе доста добре Ламела. Бен Мий се хвърли на шпагат, само че не съумя да стигне до топката, а единствено до крайници на противника - дузпа за " шпорите ". Деле Али извърши безкомпромисно от бялата точка - 1:1. За халфа това бе 50-и гол в Премиър лийг.
50 - Dele Alli is the seventh player to reach 50 Premier League goals for Spurs - only Harry Kane (23 years 44 days) reached this milestone at a younger age for the club than Alli (23 years 331 days). Knack. pic.twitter.com/ScAzJt2cPC
— OptaJoe (@OptaJoe) March 7, 2020

В 55-ата минута домакините желаеха дузпа, откакто Санчес избута в тил Уууд. Джон Мос обаче не отсъди нищо, а ВАР въобще не ревизира обстановката.
Двайсетина минути преди края Бърнли пропусна страховит късмет. Макнийл насочи доста положително подаване по земя към Видра, който финтира Алдервейрелд, само че тъкмо когато щеше да стреля Дайър се намеси отлично и му мазета топката. До края Тотнъм действаше с повече скорост и заостреност. В 82-рата минута Ло Селсо, който преобрази гостите след влизането си в игра, насочи страховит изстрел от границата на наказателното поле, само че топката профуча на сантиметри от далечната греда. Малко по-късно пък рикошет даде късмет на Видра да шутира от шест метра, само че Лорис реагира доста добре и мазета. Тотнъм е на осма позиция с 41 точки - на четири зад Челси, който обаче е с мач по-малко. Бърнли е десети.
СТАТИСТИКА ТУК! Премиър лийг 29 кръг, събота 7 март  Бърнли 1:1краен резулат  Тотнъм