Тотнъм взе важна победа с 1:0 у дома срещу Кристъл

...

Тотнъм се справи с орлите в лондонското дерби за първа победа от месец насам

Тотнъм взе значима победа с 1:0 вкъщи против Кристъл Палас в дуел от 35-ия кръг на Висшата лига. Благодарение на попадение на Хари Кейн отборът на Райън Мейсън реализира първа победа в елита на Англия от 8 април и по този начин събра 57 точки, които му отреждат 6-ото място. „ Орлите “ пък се свлякоха до 12-ото място с 40 точки на сметката си.

Първото по-добро състояние в срещата пристигна в 17-ата минута. При едно центриране от ъглов удар, най-високо скочи Кристиан Ромеро, само че след удара му с глава, топката срещна напречната греда.

В първата минута на добавеното време Педро Поро центрира в наказателното поле, където Хари Кейн от близко с глава засече топката с мрежата, давайки задатък на своя отбор.

Четвърт час преди края на постоянното време „ шпорите “ можеха да си решат дефинитивно мача, само че озовалият се самичък против вратаря Хюн-мин Сон не съумя да преодолее Сам Джонстън, който избави, само че все пак Палас загуби срещата.
Източник: novsport.com