Тотнъм удари шампиона Манчестър Сити с 1:0 у дома на

...

Тотнъм тресна Манчестър Сити на старта във Висшата лига

Тотнъм удари първенеца Манчестър Сити с 1:0 вкъщи на старта на Висшата лига. Единственият гол в мача вкара Хюн-Мин Сон в 55-ата минута.

Двубоят бе дебютен за новия управител на " шпорите " Нуно Ешпирито Санто. За " жителите " за първи път в стартовия състав попадна новата покупка Джак Грийлиш.

Гостите поеха контрола на мача от началните минути и започнаха да основават положения. Опасен удар с глава на Фернандиньо след центриране на Менди мина над вратата. Малко по-късно нова добра офанзива на Сити би приключена от Кансело, само че и ударът на бранителя не откри задачата.
 Снимка 543274
Източник:

След вихреното начало на " жителите " последователно Тотнъм стартира да играе малко повече с топката.

В 34-ата минута Марез можеше да открие резултата, само че се подхлъзна и ударът му от дузпата беше неакуратен.
 Хари Кейн остава в Тотнъм още един сезон?

До края на трансферния прозорец няма доста време

Тотнъм стигна до най-хубавата си опция в 40-ата минута. Бърза офанзива изведе Сон на отлична позиция. Южнокореецът за следващ път се забави, само че се завъртя и получи опция да стреля. Изстрелът му бе добър, само че топката се отклони в Кансело и мина около лявата греда.
 Снимка 543272
Източник:

След няколко опита приключили без прецизен удар в 55-ата минута Сон откри резултата. Домакините проведоха рискова контраофанзива. Бергвайн напредна и откри южнокорееца, който с удар в близкия ъгъл не остави шансове на Едерсон.

Пет минути по-късно Бергвайн можеше да удвои, само че пропусна от преференциална позиция.

До края на дуела Сити натисна, само че по този начин и не съумя да доближи до положително състояние пред Юго Лорис.