Тотнъм сложи край на серията си от три поредни загуби

...

Асистенции на Сон вдигнаха на крака неубедителния Тотнъм

Тотнъм постави завършек на серията си от три следващи загуби във Висшата лига. Мениджърът Нуно Еспирито Санто най-малко краткотрайно постави завършек на спекулациите за неговото уволняване, откакто " шпорите " надиграха мъчно Астън Вила с 2:1. По този метод лондончани се изкачиха до осмото място във краткотрайното класиране с 12 точки.

Вила прекъсна поредицата си от две победи, оставайки на 10 място.
 Манчестър Юнайтед и Евертън приключиха 1:1 в мач от Висшата лига на Англия
Ман Юнайтед с нова неверна стъпка на " Олд Трафорд "

" Червените дяволи " с нова издънка на " Олд Трафорд "

Резултатът за домакините бе открит от Пиер-Емил Хойберг в 26-ата минута. Датчанинът и Хьон-Мин Сон направиха отлична композиция при отлична контра, а нейният край бе положен от скандинавеца с акуратен шут от границата на наказателното поле.
 Снимка 548903
Източник:

Гостите от Бирмингам възвърнаха паритета в 66-ата минута. Завърналият се след контузия Оли Уоткинс подсети за себе си с значим гол. Езри Конса проби през центъра, след което играта се реалокира по фланга, откъдето Мат Таргет пусна паралелен пас за Уоткис. Той изпревари сътрудника си в националния тим Ерик Дайър и от близко наказа Юго Лорис.
 Снимка 548904
Източник:

Неделният следобяд въпреки всичко се оказа сполучлив за Тотнъм, откакто Лукас Моура донесе трите точки за Спърс с попадение в 71-ата минута. Отново в епицентъра на събитията се оказа кореецът Сон, който направи страховит пробив вляво, а по-късно задмина съвършено Кортни Хаус, с цел да задължи Моура да вкара на празна врата.
 Челси победи Саутхемтън с 3:1 в мач от Висшата лига