Тотнъм се наложи над Уест Хям с 4:1 на старта

...

Тотнъм разгроми Уест Хям като домакин в лондонско дерби на старта на осмия кръг на Висшата лига

Тотнъм се наложи над Уест Хям с 4:1 на старта на осмия кръг на британската Висша лига в едно от лондонските дербита.

Мачът стартира по-добре за " чуковете ", които откриха резултата в 18-ата минута посредством нападателя си Мохамед Кудус, само че Тотнъм изравни към края на частта, като прецизен бе Деян Кулушевски, който се възползва от асистенция на Джеймс Мадисън.

Така приключи и първото полувреме, а второто стартира с непрестанни офанзиви към вратата на гостите. Ив Бисума даде задатък на " шпорите " в 52-рата минута, а единствено три по-късно Жан-Клер Тодибо от Уест Хям си вкара автогол. Точно на час игра капитанът на Тотнъм Хюн-мин Сон вкара хубаво четвърто попадение след независим пробив отляво.

В последните минута на мача бе изпъден голмайсторът на " чуковете " Кудус поради неспортсменско държание, като аленият картон му бе вдигнат след обзор на обстановката със системата за видео повторения в помощ на съдиите ВАР.

С трите точки Тотнъм се изкачи на шесто място в класирането, а Уест Хям потъна до 14-а позиция поради получените доста голове.