Тотнъм направи голяма крачка към 1/8-финалите на Лига Европа, след

...

Тотнъм вече гледа към 1/8-финалите, Бейл напомни за себе си

Тотнъм направи огромна крачка към 1/8-финалите на Лига Европа, откакто победи с 4:1 Волфсбергер на " Пушкаш Арена " в Будапеща. Лондончани изиграха мощно първо полувреме, в което Хюн-Мин Сон (13'), Гарет Бейл (28') и Лукас Моура (34') дадоха комфортен задатък на отбора на Жозе Моуриньо. След почивката Михаел Линдъл (55') върна един гол от дузпа, само че Карлос Винисиус (88') възвърне преднината от три гола на Тотнъм.

Голямата вест в състава на Тотнъм бе отсъствието на голмайстора Хари Кейн. Иначе Жозе Моуриньо направи цели шест промени в съпоставяне със загубата от Манчестър Сити. Тоби Алдервейрелд, Мат Дохърти, Хари Уинкс, Муса Сисоко, Деле Али и Гарет Бейл стартираха.

Две промени имаше в съставa на Волфсбергер спрямо последния мач от шампионата. Капитанът Михаел Линдъл и Кристофър Верницниг се завърнаха измежду титулярите.
20 - Excluding qualifiers, Son Heung-Min is the fourth Spurs player to score 20 European goals, after Harry Kane (29), Martin Chivers (22) and Jermain Defoe (20). Select.
— OptaJoe (@OptaJoe)

Тотнъм имаше тотално предимство през първата част и с лекост реши съвсем всичко още до почивката. Хюн-Мин Сон откри резултата още в 13-ата минута. Дохърти пусна към Бейл отдясно, след което уелсецът центрира добре към корееца, който прати топката с глава в далечния ъгъл. В 28-ата още веднъж Дохърти откри отдясно Бейл, който финтира с лекост Шерцер и самичък стреля в далечния ъгъл. Лука Моура вкара третия гол в 34-ата минута след чудесна солова акция, при която се оправи с трима бранители, след което приключи.

A free-flowing first half display in the!

0-3
— Tottenham Hotspur (@SpursOfficial) />В 54-тата минута Волфсбергер върна един гол, откакто Михаел Линдъл осъществя дузпа, отсъдена за нарушаване на Сисоко против Верництниг. В играта на Тотнъм несъмнено се видя разпределяне след почивката и в 68-ата минута Волфсбергер бе покрай втори гол, само че удар на Вернитцниг срещна гредата.

Карлос Винисиус оформи крайния резултат две минути преди края, когато Хьойберг центрира отдясно, Ламела отклони с глава, а бразилецът засече от близко.

Лига Европа 1/16 кръг, четвъртък 18 февруари  Волфсбергер 1:4краен резулат  Тотнъм